Rezzan Kiraz, 2013 Burç Yorumları

Rezzan Kiraz, 2013 Burç Yorumları
Rezzan Kiraz 2013 Burç Yorumları

2013 ‘te Koç Burcunu Neler Bekliyor?

Uranüs 11 Mart 2012′ de bağımsız Koç’ a girdiğinden beri hayatınızın hızlı ilerleyişine kapılıp gittiniz. Bu yıl daha da fazla değişiklik getirerek pencerelerinizi çatırdatıyor ve hayatınızın temellerini sarsacak. Her ne kadar önünüzde uzanan yolla ilgili endişeleriniz olsa da yeni deneyimlere duyduğunuz heves endişenize baskın gelecek. Neyse ki siz Koçlar kendinizi size yabancı olan durumlar içinde bulduğunuzda meydan okuyorsunuz ve haritada olmayan ülkeleri keşfetmeye can atıyorsunuz. Yıl boyunca sürprizlerle dolu Uranüs hem fiziksel hem duygusal hem de ruhsal gizli gerginlikleri açığa vurmaya devam ederek değişen bakış açılarınızla uyumlu radikal değişiklikleri yapmak için size fırsatlar sunuyor.

Farkındalığınızı genişletmek özellikle 24 Haziran ve 19 Eylül tarihlerinde Uranüs Plüton’la 2015′e kadar tekrarlanacak olan yedi sert kare açının ilk ikisini oluşturduğunda elbette kolay olmayacaktır. Şiddetli Plüton 2008′de Kariyere ilişkin 10. Evinize girerek hayatınızın akışında 2023′e kadar dünyayla ilişki kurma biçiminizi kademeli olarak dönüştürecek uzun süreli bir değişikliği başlattı. Öte yandan şu anda mesleki hırslarınız aniden yüksek voltajlı Uranüs’ün kare açılarının elektrik akımına tutuldu. Beklenmedik gelişmeler sizi geleceğe taşıyacağını düşündüğünüz gidişatı değiştirmenizi gerektiriyor.

Tereddüte kapılmadan ileri atılmak size cazip gelse de amaçlarınıza azimle ilerlerken sabırlı olun. Kararlı Boğa’daki fırsatçı Jüpiter 11 Haziran’da Özsaygıya ilişkin 2. Evinizden geçerek özgüveninizi destekliyor ve idealizmden ziyade faydacılığı ödüllendiriyor. Bu arada temel gezegeniniz Mars3Temmuz’a kadar verimli Başak’ta ve Çalışmaya ilişkin 6. Evinizde kalıyor. Gezegenin 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar süren geri hareketi işlerdeki ilerlemenizi geciktirebilir ama ayrıntılara odaklanmanız ve becerilerinizi mükemmele ulaştırmanız için bir şans daha veriyor; böylece yeniden ilerleme zamanı geldiğinde her şeyiniz sıraya konmuş olacak. Jüpiter’in 11 Haziran’da İletişime ilişkin 3. Evinize girişi başkalarıyla daha olumlu bir temel üzerinde etkileşimde bulunmak için size yol açıyor. Çok fazla şeyi çok hızlı yerine getirmeye çalışarak enerjinizi dağıtmadığınız takdirde bu durum önemli bir projeyi bîr üst seviyeye taşımanızı sağlayabilir.

Görev ustası Satürn Başkalarına ilişkin 7. Evinizde iki yıllık ziyaretini tamamlarken bu yıl ilişkiler size önemli dersler öğretmeye devam edecek. Ancak Satürn 5 Ekim’de Mahremiyete ilişkin 8. Evinize girdiğinde Ortaklıklara ilişkin eskiden üstlenilen görevler yeniden değerlendirmeye alınırken yakın geçmişteki bir taahhüdü yeniden doğrulamanız ya da yeni bir taahhütte bulunmanız gerekebilir. Neyse ki önünüzde uzanan imkânlara dair görüşünüze sağduyuyu katabileceksiniz. Her ne kadar şu anda karşı karşıya bulunduğunuz zorluklar 2013′e kadar devam edecek gibi görünse de eğer ulaşabileceğinizden daha yükseği hedeflemenin cazibesine dayanabilirseniz zor kazandığınız istikrar bu yılın sonunda geri dönmeye başlıyor.

2013′ te Boğa Burcunu Neler Bekliyor ?

Bu yıla gelecek için umut vaadiyle dolu bir bakış açısı ve coşkuyla başlıyorsunuz. Şanslı Jüpiter 2012′ nin ikinci yarısını burcunuzda geçirerek özel hayatınıza umut tohumları ekti. Ama Jüpiter’in gerileme dönemine girdiği 30 Ağustos 2012′ de hayatınızda ilerleme büyük ihtimalle yavaşlamıştır. 25 Aralık 2012 ‘de Jüpiter yine ileri harekete geçiyor ve şimdi gerçekliğinizin üzerinde yayılmaya hazır bir iyimserlik dalgasıyla Yeni Yıh karşılıyor. Yine de 23 Mart’ta başlangıçların gezegeni Mars geri hareket ederek Kendini İfade Etmeye ilişkin 5. Evinize geri döndüğünde bu taze başlangıç bir kasise takılıyor Yaratıcı projeler ertelemelerle karşılaşabilir ve romantik dürtüler engellenebilir ve Mars 13 Nisan’da yeniden ileri harekete başlamadan önce geri dönüp gevşek uçları bağlamanız gerekecektir. Sabırsızlığın sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermeyin çünkü yaptığınız düzeltmeler uzun vadede daha iyi sonuçlar doğuracak. Her ne kadar aşk ün ya da servet için doğru yolda olduğunuzu düşünseniz de bu yoldan sapış sîzi daha ödüllendirici bîr yöne sevk edebilir.”Şimdi değil” in “asla” demek olmadığını anlamanız için gereken tek şey kendinize inanmak.Süreci hızlandırmaya çalışmadığınızda sizin ve düşüncelerinizin değeri kaliteli bir şarap gibi artacak.

Jüpiter 11 Haziran’da neşeli İkizler’e ve Kaynaklara ilişkin 2. Evinize geçiyor. Orada gelecek 12 ayı geçirerek zihnînizi gelirinizi nasıl arttırabileceğinizle ilgili fikirlerle dolduracak. Bu geçişten kazanç sağlamanın sırlarından biri ek yetenekler geliştirmek ve fazladan gelir kaynaklan aramaktır. Kenarda kazanılmış birkaç para başta pek fazla gibi görünmeyebilir ama düzenli bir miktarda gelmeye devam ederse artabilir. Fînansa! büyümeye bir başka anahtar yeteneğinizi sorgulasanız bile görevler üstlenmek. Bu yıi daha fazla para kazanmak için bir uzman olmanız şart değil sadece bir yeteneği geliştirmeye odaklanmaktansa geniş bir beceri yelpazesini kullanmanın daha büyük bîr değeri olabilir.

Görkemli Satürn’ün 2010 Yazı’ndan beri uyumlu Terazi’de ve Düzeltmelere ilişkin 6. Evinizde bulunması sayesinde ilişki yeteneklerinizi geliştirmek için çalışıyorsunuz. Ssnayıcı Satürn 5 Ekîm’de şehvetli Akrep’e ve Ortaklıklara ilişkin 7. Evinize geçiyor böylece kişisel ve mesleki ittifaklarınızda yeni bir dönemi duyuruyor. Çıraklık döneminiz sona erdi müttefikleriniz ve rakiplerinize daha büyük bîr otorite konumunda yüzleşmenin zamanıdır. Evet nazik olmak iyidir ve başkalarıyla iş yapar ken taviz vermenin modası geçmeyecek. Yine de bu geçiş duygusal bağlılığın daha güçlü bir derecesini işaret ediyor. Olumsuz açıdan Satürn başkalarından istediğinizi almak konusunda güveninizi sarsan eski şüphe ve korkuları geri getirebilir. Olumlu açıdan ise dile gelmeyen ihtiyaç ve arzularınızın farkına daha fazla varıyorsunuz ve bunları daha açık bir şekilde ele alabilirsiniz.

2013′ te İkizler Burcunu Neler Bekliyor ?

Bu sizin için harika bir yıl olabilir çünkü cömert Jüpiter 11 Haziran’da 12 yılda bir yaptığı ziyaret için burcunuza dönüyor. Jüpiter’in zeki İkizler burcuna girmesini beklerken sabırsızlanabilirsiniz ama sizi bekleyen fırsatlara hazırlık olarak yapacak çok şey var. Jüpiter sonuçlara ilişkin 12. Evinizden geçerken yılın ilk kısmını eski işleri bitirmekle geçirmeniz akıllıca olur. Önceki başarılar ve başarısızlıkların hayatınızda tekrar eden kalıplara nasıl bağlı olduğunu görmek için sîze bir şans verildi. Kazandığınız içgörülerle şimdiki hırslarınıza înce ayar yapabilirsiniz bu içgörüler yeni kavuşulan bir güvenle geleceği planlamak için size güç veriyor.

11 Haziran’da dev gezegen Benliğe ilişkin 1. Evinize girdiğinde başkalarının görüşlerinin fazla ağırlık taşımalarına izin vermektense kendi aklınıza kulak vermek ve kendinize güvenmek önemlidir. Jüpiter astrolojinin en şanslı gezegenidir ve onun burcunuza yıl boyunca sürecek ziyareti önünüzdeki dikkate değer kişisel gelişimin işaretidir. Mesele bir gecede başarıya ulaşmak değil bununla birlikte olumlu bir tavır işte ilerlemeye ve giderek artan toplumsal itibara yöneltebilir. Her ne kadar bir kararın hatalı olduğu anlaşılsa da hemen bundan ders alabilir ve gidişatınızı uygun bir şekilde düzeltebilirsiniz. Hiçbir şey yapmadan durmanın zamanı değil ama daha çok hayatınızın her alanında yüksek amaçlar belirlemek ve sonra yıldızlara ulaşmak için bir çağrıdır.

Her ne kadar bu yıl oldukça ilerleme kaydedebilecek olsanız da 3 Şubat’ta manevi Neptün Toplumsal Sorumluluklara ilişkin 10. Evinize girdiğinde hayat amacınızla ilgili gerçekçi olmak daha zor. Bu uzun süreli geçiş işinizde daha fazla anlam aramanız için size ilham verebilir ama yine de eğer hizmette bulunmak para kazanmaktan daha önemli bir hale gelirse mesleki isteklerinizi karmaşık bir hale getirebilir. 25 Haziran’da sınırsız Jüpiter kafa karıştırıcı Neptün’le kare açı oluşturduğunda amaçlarınız konusunda belirginlik eksikliği sîzi fazla uzağa götürebilir ya da izinizi kaybetmenize yol açabilir. Ama 24 Haziran’da yedi Uranüs-Plüton kare açısının birincisinin başlattığı destansı dramanın açılış perdesiyle belirsizliğin izi bile kalmayacak.

Uzun Vadeli Amaçlara ilişkin 11. Evinizdeki Uranüs ve Mahremiyete ilişkin 8. Evinizdeki şiddetli Plüton arasındaki bu dinamik çatışma hayatınızda kimin kontrol altında olduğu konusunda sorular uyandırabilir. Önceliklerinizi yeniden gözden geçirmeniz ve yeni amaçlar belirlemek için cesur hareket etmeniz gerekiyor. Kendiniz kadar başkalarını da derinden etkileyen ani değişiklikler yaptığınızda özel ve mesleki ilişkileriniz geriliyor. Neyse ki bu yıl vurgulanan meseleler 2015′teki son Uranüs-Plüton kare açısına kadar kesin bir çözüm gerektirmiyor. Yine de henüz gezegenler sizin lehinize çalışırken amaçlarınızı büyük çapta gözden geçirmeniz akıllıca olur.

2013′ te Yengeç Burcunu Neler Bekliyor ?

11 Haziran’ a kadar Gruplara ilişkin 11. Evinizde şanslı Jüpiter’le yılın ilk yarısında dostlarınız ve iş arkadaşlarınız size bir sürü bağlantı kazandırıyor. Başkalarının desteğine sahip olmak ve inandığınız bir davaya kendinizi adamak 2013 boyunca size gelişim için sağlam bir temel kazandırıyor. Birey ya da kurum ne kadar idealist olursa olsun en önemlisi sizin pratik düşüncelere öncelik vermenizdir. Hedefler ve prosedürler konusunda emin olmadığınız durumlarda zorunlu işler üstlenmek zahmetli ve yorucu olabilir. Sağlam bir yapı içinde sabit ilerleme sadece umutlar ve dilekler üstüne inşa edilmiş parlak fikirlerden sizi daha ileri götürecektir. 11 Haziran’da Jüpiter esnek İkizler’e ve spiritüel 12. Evinize geçerek burada 25 Haziran 2014′ e kadar hayatın derin gizemlerine ışık tutacak. Eğer zihninizi açmak ve alternatif inanç sistemlerini keşfetmek isterseniz bu oldukça fazla ruhu besleyen bilgi demektir. Size en anlamlı gelen gerçekler size bütünleşmiş bir paket olarak değil çeşitli kaynaklardan ufak parçalar olarak gelebilir. Dünyayı ve kendi düşüncelerinizi yargılamadan incelemek öğrendiklerinizi arttırmak ve zihninizi genişletmek için etkin bir yoldur.

Hayalperest Neptün 3 Şubat’ta Balık burcuna ve Yüce Düşünceye ilişkin 9. Evinize girdiğinde ilham dalgalarının ve farkındalığın size doğru akmasını bekleyin. Bu transit yolculuk ve eğitim fırsatlarının peşinden koşarak bakış açınızı genişletmeniz için size cesaret veren bir keşif dönemini başlatıyor. Öğretmen ya da ana konu sizi etkilerse ruhunuz zihniniz kadar gelişecektir. Ama amacınız sadece özgeçmişinizi daha iyi bir hale getirmekse mücadele sizi yıpratabilir. Daha sıkı çalışmak eğitim arayışınızın anlamı ve amacını bulmanın size kazandıracağı sonuçları getirmeyecektir. Konuya gerçekten ilgi duyduğunuz zaman bilgiyi kolaylıkla özümseyebileceksiniz. 25 Haziran’da Jüpiter ve Neptün arasında zorlu bir kare açı yolculuk öğrenmek ve dinle ilgili deneyimlere duyduğunuz açlık bunları özümseme kapasitenizden daha büyük hale geldiğinde bîr aşırı genişleme dönemini işaret edebilir. Ufuklarınızı genişletmek konusunda büyük heyecan duymanız güzel bir şey ama bedelleri faydalarından fazla olacak şekilde kendinizi zorlamaktan kaçının.

Patronluk taslayan Satürn evinizde düzeni korumanın bu yıl sizin için hayati önemde olduğunu dikte ediyor.Terazi’deki Satürn 5 Ekim’e kadar Güvenliğe ilişkin 4. Evinizde yer alarak etrafınızda uyum ihtiyacını işaret ediyor. Yapıcı bir atmosfer kurmayı umuyorsanız birlikte yaşadığınız insanlarla uzlaşmak ve daha çekici bir çevre yaratmak ihtiyacını duyabilirsiniz. Akrabalara taviz vermek her zaman kolay değil ama sabır ve olgunlukla dikkate değer farklılıkların üstesinden gelmek için yollar bulmalısınız. Ayrıca bu yıl yeni bir iş ya da farklı bir kariyer başlatma düşüncelerinin çekici gelebileceği bîr yıl. Bütün zamanınızı dünyaya iz bırakmaya çalışmak için harcarken temeliniz sallanabilir. İhtiraslarınızı destekleyecek mutlu bir ev hayatını korumanın önemini gözardı etmeyin.

2013 ‘te Aslan Burcunu Neler Bekliyor ?

Hayat yolculuğunuzun sonraki aşamasına girmeden önce bu yıl tamamlamanız gereken önemli işleriniz var. Her ne kadar öndeki potansiyel büyük sıçrayışlar atlayışlarla büyüyor olsa da dengeleyici Satürn ‘ün İletişime ilişkin 3. Evinize 2013′ ta başlayan ziyareti 5 Ekim’de sonlanarak hayatınızın eğilimlerinde büyük bir değişime neden olacak. Satürn 2005-2007 yıllan arasında burcunuzdayken muhtemelen gelişiminizi sınırlayan ve bir noktaya toplayan ciddi kararlar almak zorunda kaldınız. Şimdi seçtiğiniz yol önünüzde kollara ayrılıyor; başarılarınız ve başarısızlıklarınızı değerlendirirkenönemli sonuçlar doğuracak kararlarla yüzleşmeniz lazım. Hayatınızın beklentilerinizi karşılamayan tarafları yeniden düzeltilmeli ya da ortadan kaldırılmalı çünkü önümüzdeki yıllar boyunca hırslarınızı en fazla verimi sağlayacak alanlara yöneltmeniz gerekecek. Kaybedecek zaman yok çünkü Satürn’ün 5 Ekim’de şiddetli Akrep’e ve Temellere ilişkin 4. Evinize girişi geçmişe bakmaktansa temelinizi gelecek için inşa etmenizi gerektirecektir.

Size doğru gelen kariyer fırsatlarını bunların ortaya çıkmaları beklediğinizden uzun sürse bile kucaklamaya hazır olun. Materyalist Boğa’daki bereketli Jüpiter 11 Haziran’a kadar Toplumsal Hayata ilişkin 10. Evinizi ziyaret ettiği için insanlar mesleki katkılarınızı kabul etmeye ve ödüllendirmeye hazırdır. Ama ısrarcı olmalısınız çünkü enerjik Mars Özsaygıya ilişkin 2. Evinizde 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar geri harekette bulunarak ilerlemenizi engelliyor hatta kendinizden şüphe etmenize yol açıyor. Bununla birlikte bu dönem boyunca olumlu tavrınızı korumanızın hayati bîr önemi varböylece cömert Jüpiter’in 11 Hazirandan itibaren Amaçlara ilişkin 11. Evinizde bir yıllık kalışı boyunca çabalarınız meyve vermeye devam edecek.

Bütün yıl boyunca hayatınız beklemediğiniz yönlerde gelişmeye devam ediyor çünkü coşkulu Koç’taki bastırılamaz Uranüs Ulvî Gerçeğe ilişkin 9. Evinizde yedi yıllık konaklamasına devam ediyor. Uranüs île acımasız Plüton arasındaki uzun süreli kare açı stresi ve değişim için baskıyı arttırırkenözgürlüğün bedelinin ne kadar yüksek olduğunun farkına giderek daha fazla varıyorsunuz. Yeraltının efendisi Plüton bilinmeyen ve bilinçaltında olan her şeyi simgeler. Onun uyandırıcı Uranüs’le güçlü kare açısı zihninizin tektonik plakalarını hareketlendirerek parlak fikirler uyandırıyor ve bastırılmış duygulan patlamalar halinde serbest bırakıyor. Plüton’un Günlük Rutine ilişkin 6. Evinizdeki dönüştürücü geçişi 2023′e kadar sürüyor öte yandan Uranüs’ten gelen ve 24 Haziran ve 19 Eylül’de tam olacak dehşetli kare açılar sağlıksız alışkanlıkları sonunda bir kenara bırakmanız ve hayatınızı baştan yaratmanız için sizi zorlayacak derin bir süreci başlatıyor. ama Uranüs – Plüton kare açıları 2015 ‘e kadar beş kere daha meydana geliyordolayısıyla kaynaklarınızı fazla erken tüketmektense uzun bir mücadele için hazırlıklı olmanız akıllıca olur.

2013 ‘te Başak Burcunu Neler Bekliyor ?

Sizin problemleri çözme beceriniz ve programınızı gerçekleştirmeniz ortalamanın üzerindedir fakat 2013 yılı umduğunuzdan daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalacağınız bir yıl olacaktır. Yılın başlangıcında aktif Mars hareket etmektedir ve 23 Ocak tarihinde sizin burcunuz bozulma bölgesine doğru hareket etmeye başlar. İleri doğru itilen gezegen daha sonra 13 Nisan’ a kadar Kişiliğe ilişkin 1. Evinize doğru geriye hareket edecektir yeni mücadelelere girişmeden önce gevşemiş uçları bağlamanın zamanıdır. Her zaman olduğundan daha ürkek bir yapıda olabilirsiniz ve belki de gecikmeler nedeniyle sinirlenirsiniz ve herhangi bîr şeyi gerçekleştirmek için gerekli zamanın ötesinde ekstra çabalar nedeniyle kendinizi bitkin hissedersiniz. Bu dönemi geri adım atmak için kullanın artık faydalı olmayan eski alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirin sağlık ve yaşam tarzınızı düzene sokmanın yeni yollarını benimseyin.

Para konusu bu yılın başka bir anahtar meselesidir. Bundan 5 Ekim’e kadar Kendine Güvene ilişkin 2. Evinizdeki Satürn sorumludur. Bu geçiş ayrıca kendinize iyi davranmanızı ve zayıflıklarınızı güçlendirmeniz için bir duygusal denge sürdürmenizi size anımsatacaktır. Saygı gördüğünüz ve fikirleriniz dinlendiği zaman başarılı olmak için ihtiyacınız olan güven ve statüyü elde edersiniz. Yabancılara veya büyük gruplara karşı kısa konuşmalar yapma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız iletişim yeteneklerinizi geliştirmek için kurslara giderek bu konuda kendinize yatırım yapmak mükemmel bir fikir olacaktır. 2. Evin çekici yöneticisi olan Venüs 15 Mayıs’tan 27 Haziran’a kadar Kariyere ilişkin 10. Evinizde bulunacak şekilde geriye gidecektir. Pozitif açıdan bu sizin profesyonelce fayda sağlayabileceğiniz geçmişten birisiyle yeniden bağlantı kurmanızı sağlayabilir veya etkin olmayan bir yeteneğinizi yeniden canlandırabilir. Ancak başkalarıyla karmaşık etkileşimler işinizi daha zorlaştırabilir. İlişkileri düzeltmek yeni ve farklı bakış açıları elde etmenizi sağlayacak şekilde esnek ve dostça bir tutum sergilemenizi beraberinde getirir.

Boğa burcundaki cömert Jüpiter 11 Haziran’a kadar Yüksek Öğrenime ilişkin 9. Eviniz aracılığıyla hareket ederek pratik uygulamalara sahip olarak öğrenme yeteneği sağlar. Onun temel derslerinden birisi çok fazla ayrıntıyla zihniniz için yük olan şeylerin uçup gitmesine yardımcı olarak basitliktir. Temel ilkeleri kavramak yıldızlara giden merdiveninizdir daha zengin bir anlam ve amaç duyumuyla sizi ödüllendirir. Ardından 11 Haziran’da Jüpiter İkizler burcuna ve profesyonel yaşantınızdaki seçenekleri artırmak için bir yıl boyunca kalacağı 10. Evinize geçer. Önünüze çıkan ilk fırsata kapılmayın—Jüpiter’in 25 Haziran ‘daki bulanık Neptün ‘le oluşturduğu tehlikeli kare bulunulan vaatlerin doğru olduğunu düşünmenize yol açacak şekilde ayartılmanıza neden olabilir. Doğal eleştirel yargınız yanılgıya uğrayabilir bu nedenle aklınız ve sağduyunuzu ön plana çıkaracak şekilde işle ilgili durumları çifte kontrolden geçirmelisiniz.

2013 ‘te Terazi Burcunu Neler Bekliyor ?

Görev ustası Satürn 29 Ekim 2009 ‘da sizin burcunuza girdiğinden beri yolunuz olmamıştır. Siz bazı aksilikleri hâlihazırda paylaşmış olabilirsiniz ve önünüze daha fazla zorluklar çıkabilir. Ancak içtenlikli ve tutarlı olarak bunun üstesinden gelebilirsiniz çünkü karmik Satürn size kazandığınız şeyi verecektir. Kendinizi üzgün hissedeceğiniz veya şikayet edeceğiniz boşa harcanacak vakit yoktur. Bunun yerine kendi sorumluluklarınızı yerine getirerek ve mücadelenizi sürdürerek olumsuzlukları aşabilirsiniz. Her ne kadar Satürn sizin nerede hata yaptığınızı ve hayatınızın hangi alanlarında ciddi bîr dikkat içinde olmanız gerektiğini ortaya koysa da bu ayrıca doğru yolun nerede olduğunu ve çabalarımızın tam olarak nasıl ödüllendirileceğini gösterir.Temkinli Satürn sosyal Terazi burcunda kalır ve 5 Ekim tarihine kadar Kişiselliğe ilişkin 1. Evinizde bulunur. Başkaları size somut faydalar sağlamadıkça ev sahibi veya ev sahibesi rolü oynayarak zamanınızı boşa harcamayın. Uzun bir koşuşturmaca içinde yıllar geçip giderken özgürce davranmak yerine yaşantınızı organize ederek sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Satürn’ün sahiplenici Akrep burcuna ve Kişisel Kaynaklara ilişkin 2. Evinize 5 Ekim’de girişi baskıyı rahatlatacaktır. Sizin için önemli olan şeyleri ön planda tutun ve geri kalanı oluruna bırakın. Vites değiştirmek ve dünyada kendiniz için daha iyi bir ortam yaratmak en iyisi olacaktır.

Sizin yönetici gezegeniniz Venüs genellikle her bir burca bir aydan daha kısa bîr sürede geçer. Fakat bu yıl onun gerileme dönemidir onu babacan İkizler ve Yüksek Zihne ilişkin 9. Evinizde 3 Nssan’dan 7 Ağustos’a kadar tutar. Bu uzatılmış geçiş sizin idealizminizi harekete geçirir büyük düşünmeye cesaretlendirir ve eğitim veya yolculuk aracılığıyla dünya hakkında daha fazla şey öğrenmenizi sağlar. Venüs 15 Mayıs 27 Haziran tarihlerinde gerilerken kendinizi eski sevgilinizle bağlantı halinde bulabilirsiniz; veya bir kenara koymuş olduğunuz yaratıcı bir projeyi bitirmekle ilgili olabilirsiniz. Birinde ya da diğerinde geçmişten gelen bitirilmemiş işler döngü halindedir ve mevcut deneyiminize katılmıştır.

Bu arada Uyandırıcı Uranüs Dostlara ilişkin 7. Evinizi yedi-yıllık ziyaretini sürdürür. Sıradışı karakterler yaşamınıza girer ve kontrollü partnerler veya hiç ilerleme göstermeyen ilişkilerden özgür olmaya çalışırsınız. Başka insanlar ve değişen koşullar hâlihazırda yaşamınızı sarsmaya başlamış olabilir çünkü öngörülemez Uranüs 11 Mart 2011 tarihinden beri 7. Evinizde bulunmaktadır. Ancak sizin öncü durumlara karşı çekiminiz arzunun bir sonucu olarak gelişmeye devam eder. Risk aldığınız ve geleneksel olmayan uçlara daha yakın yaşadığınız zaman beklenmeyen Sürprizleri en aza indirgeyebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun başkalarıyla etkileşim halinde olduğunuz durumda derin değişimler olacaktır. Uranüs 24 Haziran ve 15 Eylül ‘de Mart 2015 ‘e kadar beşten fazla kez meydana gelecek bir dizi açılım içinde olarak Köklere ilişkin 4. Evinizde evrimsel Plüton ile dinamik kareler oluşturarak bir sabit işaret yapacaktır.

2013 ‘te akrep Burcunu Neler Bekliyor ?

Bu yıl göze çarpan bir eşiği atlayacaksınız. 5 Ekim’de Satürn sîzin burcunuza ve 12. Evinize girecek. Bu yaşamınızda yeni bir aşamayı işaret etmektedir. Disiplinli olarak kendinize saygı göstererek ve amacınıza odaklanarak çevrinizi kontrol altında tutmak için daha büyük bir otoriteye sahip olabilirsiniz. Satürn’ün neredeyse üç yıl Kişiliğe ilişkin 1. Evinizde kalacak olması dönüşüm için size çok miktarda fırsat sunacaktır. Bu değişiklikleri izleyerek ilişkilerinizi yeniden tanımlayabilirsiniz—ancak bunun olmasından önce tamamlamanız gereken çok sayıda bitirilmemiş iş vardır. Satürn 5 Ekim’e kadar Sonuçlara ilişkin 12. Eviniz aracılığıyla hareket eder. Kendi haline bırakmış olduğunuz eski partnerleriniz ile yeni bir yolda buluşabilirsiniz. Kendinizi bir kurban olarak tanımlamak daha önceki deneyimleriniz üzerine temellenmiş görünebilir ancak kendinizin bu görünümü sizi geri bıraktıracak bir engele dönüşecektir. Eğer 5 Ekim itibarıyla hayal kırıklığına uğradığınız kişiyi affedernemişseniz Satürn’ün 10 Ekim 11 Haziran ve 2014 yılının 19 Temmuz tarihinde tutkulu Neptün île uyumlu üçgen açısı oluşturması eski defterleri kapamak için fazladan şans verecektir.

2013 yılının çoğunda hareketli bir dönem geçireceksiniz. Geçmişten gelen sırların açığa çıktığı ve bunların sorgulandığı bir dönem yaşayacaksınız. Daha az stres yaşadığınız fakat yaşamınızın önemli fırsatlarını ele geçirdiğiniz bir dönem yaşayacaksınız. Yılın ilk yansı için Jüpiter Partnerliğe ilişkin 7. Evinizde olacaktır. İlişkiler konusunda mucizelerin yaşanacağı bir dönem olacaktır Jüpiter tutarsız bir yıl kalacağı İkizler burcunda ve Derin Paylaşıma ilişkin 8. Evinizde 11 Haziran’cia olacaktır. Karşılaştığınız insan fikir ve deneyim çeşitliliği yeni ittifakları ve işbirlikleri yaşamanızı sağlayacaktır. İyimser Jüpiter 25 Haziran’da rüyalar âlemindekî Neptün ile yumuşak bir kare oluşturur. Bu aklın ötesinde umutlar içinde olmanıza ve serinkanlı analizler yapmanıza yol açacaktır.

Sizin burcunuzun geleneksel yöneticisi olan enerjik Mars 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar gerileyecektir. Bu büyük mücadelelere girmeden önce bağlarınızı zayıflatmanız anlamına gelecektir. Gruplara ilişkin 11. Evinizdeki bu gezegenin geriye doğru hareketi başka bir anımsatıcı olarak hizmet görmektedir. Dostlarınız ve iş arkadaşlarınız arasında olan husumet belirleyicidir. Ancak bu eski defterlerin açılması hakkında değildir; Başak burcundaki Mars duygusal yoğunluk yaşayacağınız anlamına gelir. Mars’ın 3 Temmuz’a kadar 11. Evinizde kalması birlikte çalıştığınız kişiler hakkında daha uyumlu bir sürece gireceğinizi gösterir. Güvensizlik ve karmaşa konusundaki düğümlerin açılamaması süreci kişisel farklılıklar yerine belli görevler konusunda sabır ve odaklanma istekliliği gerektirir. Sizin esnekliğiniz karmaşık sorunları çözmeye yönelik olarak uzun bir yol kat etmektedir. Bu özellikle 13 Kasım’da Dinamik Akrep burcunda Güneş Tutulması olmasından itibaren belirgin olacaktır.

2013 ‘te Yay Burcunu Neler Bekliyor ?

Bu bir ilerleme yılıdr ve yılın ilk yarısında başaracağınız şey ikinci yarısında aralarında katılacağınız önemli insanlar için hazırlanmaktır. Sizin anahtar gezegeniniz olan Jüpiter gökyüzünün büyütecidir; bulunduğunuz ve gelişmeye başladığınız noktadır. Geniş Jüpiter sabit boğa burcundadır ve Gündelik Rutinlere ilişkin 6. Evinizdedir. 11 Haziran’a kadar orada kalacaktır bu iş konusunda size fırsatlar sunacaktır ve sıradan görevleri yerine getirirken bile başarılı olmanızı sağlayacaktır. Ancak Mars çalışkan Başak burcundadır bu sizin saldırgan tutumunuzu dikkatlice oluşturulmuş stratejilere dönüştür meniz anlamına gelir. Körü körüne ilerlemek yerine planlı bir şekilde davranırsınız. Ancak Mars’ın 23 Ocak’tan – 13 Nisan’a kadar gerilemesi ilerlemenize engel olacak ve amaçlarınıza ulaşabilmek için sizi daha fazla çalışmak zorunda bırakacaktır. Sırtınızda ne taşıdığınızın farkında olarak düş kırıklıklarınıza karşı tedbirli olun ve eğer başarı düşündüğünüzden daha geç gelecekse cesaretinizin kırılmaması yönünde önlem alarak uzak ödüllere gözünüzü dikin.

Jüpiter’in kayıtsız İkizler’e ve 11 Haziran’da bir yıl kalacağı Partnerlik ve Toplumsal Yaşantıya ilişkin 7. Evinize girmesi partnerinizle ortak amaç içinde olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca artık başarıyı elde etmenizde size yardımcı olabilmek için destek veren insanlar konusunda daha şanslı olacaksınız — karşılıklı fayda ve gelişim ile motive edilmiş olacaksınız.Tüm yanıtlara sahip olduğunuzu düşünmek yerine kendinizi öğrenmeye açık tutmanız daha önceden kabul etmiş olduğunuz sınırlamaların ötesine nasıl geçeceğinizi size gösteren birisini çekmeniz anlamına gelecektir.

Siz Dostluk ve Dileklere ilişkin 11. Evinizde bulunan ve Terazi burcunu ziyaret eden ölçülü Satürn olarak tek başınıza yolculuk planladığınız zamanseyahatinize başkalarını da katmak için mücadelenizi sürdürün. Her ne kadar her zaman olduğundan daha ciddi olarak organizasyonlar ve gruplar oluşturmak için bazı zorluklara karşı göğüs germek zorunda kalsanız da aynı zamanda uzun dönemli amaçlarınızı açıklığa kavuşturacak sınırlamaları nasıl oluşturacağınızı öğrenmeniz gerekir. 5 Ekim’de Satürn’ün Akrep burcuna ve Sonuçlara ilişkin 12. Evinize girmesi eski işinizi bitirme konusunda ski yıl bir süreci başlatacaktır. Satürn 10 Ekim’de vizyon sahibi Neptün ile uyumlu bir üçgen oluşturur. Bu mevcut durumunuzun gerçekliklerime ideallerinizi yaratıcı bir şekilde dengelemenize olanak tanıyacaktır. Siz 23 Aralık 2014 tarihinde karmik Satürn’ ün sizin burcunuza gireceği zamandan başlayarak tutku ve başarılarınızın yeni bir başlıca döngüsü için hazır olmayı umuyorsanız sabır göstermeli ve çok çalışmalısınız.

2013′te Oğlak Burcunu Neler Bekliyor ?

Bu yıl sağlıklı olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulacak ve keşfedilmemiş kaynaklarınızı su üzerine çıkaracaksınız. Sizin burcunuzda bulunan Plüton uzun ve yavaş bir ilerleme halindedir. Bu yaşam değiştiren geçiş 26 Kasım 2008 tarihinde başlamıştır ve 2023 yılına kadar dönüştürücü etkisini sürdürecektir. Kendinizi keşfetme yönündeki cesur yolculuğunuz 24 Haziran ve 19 Eylül’de Plüton’la bir dizi biçimsel kare oluşturan Uranüs nedeniyle muhtemelen sürprizler doğuracaktır. Bu hareket 16 Mart 2015′e kadar beş kez daha olacaktır. Ancak en önemli değişiklikler dünyadaki yeriniz ve amacınıza ilişkin olarak görünür olacaktır. Bilinmedik fikirler ve duyguların dönen denizlerini keşfetmek için zaman ayırın. Herhangi bîr yeni adanma içinde oimadan önce kendinize olan algılamalarınızın değişmesi gerekmektedir.

5 Ekim’de sorumlu yönetici gezegeniniz olan Satürn Kariyere ilişkin 10. Eviniz ve Terazi burcundan ayrılır ve Gruplara ilişkin 11. Evinize ve tutkulu Akrep burcuna girer. 29 Ekim 2009 tarihinde 10. Evinizde Satürn olmasından beri omuzlarınızda bir yük taşımaktasınız. Ancak Satürn’ün 11. Evinize girmesi işbirliğini vurgulamaktadır. Son üç yıl boyunca tek başınıza uçuşlar yaptıktan sonra başarı için birincil anahtarların işbirliğine ilişkin olduğunu öğrenmışsînizdir. Akrep burcundaki Satürn size dirençli takım arkadaşları iş arkadaşları ve dostlar getirecektir. Ne olursa olsun bu geçiş ayrıca sizin yeteneklerinizi ortaya koymak için önem taşımaktadır.

Güvenilir Satürn’ün 10 Ekim’de idealistik Neptün ile uyumlu üçgen oluşturması ve 11 Haziran ve 19 Temmuz 2014 tarihlerinde aynı hizaya gelmeleri hayallerinizin gerçekleşmesinde size yardımcı olabilir. İyimser Jüpiter 11 Haziran’da Servise ilişkin 6. Evinizde olacak şekilde Kendini İfade Etmeye ilişkin 5. Evinizden ayrılacaktır. Bu gerekli olan tekniklerde ustalaşma yönünde size zaman tanıyacaktır. Jüpiter’in yılın ilk yansında duygusal Boğa burcunda olması kendini iyi hissetmeyi sürdürmekten duyulan keyfi vurgulamaktadır. Masumca oyunlar ve çocukça şımarıklıklar bize hayatın tatlılığını anımsatmaktadır. Bu gerçeklikten bir kaçış değildir; yaşamın neşesi ve kullanmasıdır. Son olarak Jüpiter’in 20 Temmuz ve 15 Ekim’de Satürn ile stresli bîrbuçuk kare oluşturması tutkularınızı ve uzun dönemli planlamalarınızı yavaşlatabilir. Bu süreç üçüncü ve sonuncu oluşum olan 20 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edecektir.

2013′te Kova Burcunu Neler Bekliyor ?

Hayallerinizin gizli alanlarından hayal gücünüze akan bir semboller karışımı içinde bulunuyorsunuz. Gelecek vizyonunuz 4 Nisan – 4 Ağustos 2011 ‘de tutkulu Balık burcunu ziyaret eden Neptün ile belirmeye başlayacaktır. Ancak Neptün’ün Kova burcundaki on dört yıllık ziyareti 3 Şubat’ ta sona erecektir ve 2025 yılma kadar kalacağı Kendine Değer Vermeye ilişkin 2. Evinizde ve Balık burcuna tekrar girecektir. Neptün’ün spritüel doğası maddeci Evinizde çatışmalara yol açabilir. Siz sahip olduklarınıza veya para kazanma ideasına çok fazla bağlı olursanız sorunlar çıkaracaktır. Finansal durumunuzu gözden geçirme ve nasıl gelir üreteceğiniz yönündeki yeniden değerlendirme yavaş yavaş olacaktır fakat neyse ki geleneksel yönetici gezegeniniz olan çalışkan Satürn sizin için çok gerekli olan sabır ve pratiklik getirerek bu yıl önemli bir rol oynayacaktır.

Satürn 29 Ekim 2009′da Büyük Fikirlere ilişkin 9. Evinize ilk kez girmiştir. Bu yaşam hakkında bazı önemli dersler almanıza yetecek bir dönem olacaktır. Eğitim konusuna pragmatik yaklaşımınız felsefe din veya politika gibi karmaşık konulan aşmak için size öz disiplin kazandıracaktır. Ancak çalışma ve yolculuk aracılığıyla sizin dünya hakkındaki keşfedeceğiniz şey 5 Ekim’den itibaren iki yıl boyunca kalacağı Satürn’ün Kariyere ilişkin 10. Evinize girdiği zaman daha önemli olacaktır. Satürn’ün tutkulu Akrep burcunu ve 10. Evinizi ziyaret etmesi artan profesyonel sorumluluklarınızın bir zamanıdır. Siz hak ettiğiniz şeyi alırsınız—ve eğer amaçlarınızı belirler ve bunları gerçekleştirmek için sıkı çalışırsanız bunun karşılığını alacaksınız. Ancak yaşantınızın oluruna bıraktığınız alanlarında daha sonrasında onları yoluna koymak için fazladan sıkı çalışmak zorunda kalacaksınız. 10 Ekim’de temkinli Satürn’ün idealîstik Neptün ile yaptığı uyumlu üçgen -19 Temmuz 2014 tarihinde sona erecek olan üçlü dizinin birincisi- fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilmek için sağduyu ve azim göstererek maddi başarı hayallerinin dengelenmesidir.

Bu hiçbir şeyin tam olarak aynı olmadığı hissi uyandıracaktır—ve sizin gündelik yaşantınız normale dönmeyecektir. Çünkü elektrik yüklü Uranüs 27 Mayıs 2010′da yedi yıl boyunca kalacağı Çevreye ilişkin 3. Evinize ve Koç burcuna girmiştir. Yeni fikirler sıradışı insanlar ve anlık olayların gündelik hayatınızın parçası olması size heyecanlandıracaktır. Yine de daha huzurlu dönemlere geri dönüşün arzusu içinde olabilirsiniz. Ancak dönüşümcü Plüton’dan radikal Uranüs’e 24 Haziran ve 19 Eylül’de ve Mart 2015′e kadar beş kez daha dinamik karelerin oluşması sizi nostaljiyi ardınızda bırakmaya zorlar ve hayata yeni bir mercekle bakmanızı sağlar. Her ne kadar düşüncenizde ilerlemeci olabilmenize rağmen Kova burcu sabit bir burçtur ve kolayca değiştiremezsiniz. Ne yazık ki mevcut durumu kavrayarak ne kadar çok güvenlik arayışında bulunursanız değişiklikler o kadar ani ve şok edici olacaktır. Her şeyin ötesinde bu heyecanlı dönemlerde esnekliğin sizin en iyi dostunuz olduğunu unutmayın.

2013′te Balık Burunu Neler Bekliyor?

Geçinip gitmek sizin için yeterli değildir. Balık burcu insanı daha anlamlı bir yaşam arayışındadır. Sizin duyarlı burcunuz madde ve run arasındaki köprüdür. Bu sizi zaman zaman ilahi olana taşırken bazen bu dünyanın gidişatı nedeniyle hayal kırıklıkları yaşarsınız. Bu yılın ilk kısmında gerçek ile ideal oian arasındaki boşluk gündelik rutinlerinize ve inancınız arasında kalmaya neden olmaktadır. İnancınızı güçlendirmek ve daha yüksek potansiyelinize kavuşmak istersiniz. Sizin burcunuzun geleneksel yöneticisi olan akıllı Jüpiter 2013 yılına Boğa burcunda başlar ve Çevreye ilişkin 3. Evinizdedîr. Dev gezegenin geniş vizyonu en sıradan etkinliklerde bulunan görkemi ortaya çıkarır. O amacın en derin duyusundaki en basit eylemi bile damıtır. Sezginiz sayesinde gündelik konuşmalardaki en değerli parçayı keşfedersiniz. Bunlardan derin mesajlar alabilirsiniz. Ardından 11 Haziran’daJüpiter uyumlu İkizler burcuna ve Köklere ilişkin 4. Evinize girer. Bu aileniz hakkında size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Kendinizi geçmişten soyutlarsınız. Çevrenizde çeşitli seçenekler ortaya çıkacaktır. Bunlar evinizde ve kariyer hayatınızda yeni roller oynamanız için bir adım atmanızı sağlayacaktır.

29 Ekim’de Paylaşılan Kaynaklara ilişkin 8. Evinize giren stratejik Satürn amaç ve sınırlarınızın belirlenmesi konusunda başkalarıyla tartışmanızı gerektirecek bir ortam oluşturur. Görev ustası gezegen 5 Ekim’de Daha Yüce Düşünceler ve Uzak Yerlere ilişkin 9. Evinize girer. Burada iki yıl kalacaktır. Büyük fikirler ve bunları başkalarıyla paylaşma dönemi içinde olacaksınız. 10 Ekim’de Satürn 9 Temmuz 2014′te tamamlanacak bir dizi içinde sizin modern yönetici gezegeniniz Neptün ile uyumlu üçgenler oluşturur. Toprağa bağh Satürn ile metafiziksel Neptün arasındaki uygun dizilini hayallerinizi şekillendirecektir size cenneti yeryüzüne indirme konusunda fikir verecektir Yetenekli bir şekilde gerçek ve hayal dünyası arasında gezinmeniz sabırlı bir şekilde yıldızlara çıkan bir merdiven inşa etmenizi sağlayacaktır. Ancak bu yalnızca kendi arzularınızı tatmin etmeye ilişkin değildir; kişisel başarınız evrenin kolektif olarak iyilik durumu için katkı niteliğindedir.

Yılın erken zamanlarında esnek davranmak faydalı olacaktır çünkü enerjik Mars 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar gerilemededir. Bu geri dönüş Başkalarına ilişkin 7. Evinizde meydana gelir. Bu partnerlerle küçük meseleler üzerine tartışma durumunu ortaya çıkaracaktır. Ayrıntılara takılıp kalmanız sorunları çözmede zorluk yaşamanıza neden olacaktır. Belli bir zaman içinde tek bir konuya odaklanmanız sizi hedeflerinizden uzaklaştıracaktır. Ve doğal olarakilk olarak yapmanız gereken elinizin altında bulunan görevleri yerine getirmektir

2013 Burç Yorumları Rezzan Kiraz
2013 Koç Burcu Yorumu
Kategori : 2013 Burç Yorumları
Uranüs 11 Mart 2012′ de bağımsız Koç’ a girdiğinden beri, hayatınızın hızlı ilerleyişine kapılıp gittiniz. Bu yıl daha da fazla değişiklik getirerek pencerelerinizi çatırdatıyor ve hayatınızın temellerini sarsacak. Her ne kadar önünüzde uzanan yolla ilgili endişeleriniz olsa da yeni deneyimlere duyduğunuz heves endişenize baskın gelecek. Neyse ki, siz Koçlar kendinizi size yabancı olan durumlar içinde bulduğunuzda meydan okuyorsunuz ve haritada olmayan ülkeleri keşfetmeye can atıyorsunuz. Yıl boyunca, sürprizlerle dolu Uranüs, hem fiziksel, hem duygusal hem de ruhsal gizli gerginlikleri açığa vurmaya devam ederek, değişen bakış açılarınızla uyumlu radikal değişiklikleri yapmak için size fırsatlar sunuyor.
Farkındalığınızı genişletmek, özellikle 24 Haziran ve 19 Eylül tarihlerinde, Uranüs Plüton’la 2015′e kadar tekrarlanacak olan yedi sert kare açının ilk ikisini oluşturduğunda, elbette kolay olmayacaktır. Şiddetli Plüton 2008′de Kariyere ilişkin 10. Evinize girerek, hayatınızın akışında 2023′e kadar dünyayla ilişki kurma biçiminizi kademeli olarak dönüştürecek uzun süreli bir değişikliği başlattı. Öte yandan şu anda, mesleki hırslarınız aniden yüksek voltajlı Uranüs’ün kare açılarının elektrik akımına tutuldu. Beklenmedik gelişmeler, sizi geleceğe taşıyacağını düşündüğünüz gidişatı değiştirmenizi gerektiriyor.
Tereddüte kapılmadan ileri atılmak size cazip gelse de, amaçlarınıza azimle ilerlerken sabırlı olun. Kararlı Boğa’daki fırsatçı Jüpiter, 11 Haziran’da Özsaygıya ilişkin 2. Evinizden geçerek, özgüveninizi destekliyor ve idealizmden ziyade faydacılığı ödüllendiriyor. Bu arada, temel gezegeniniz Mars, 3Temmuz’a kadar verimli Başak’ta ve Çalışmaya ilişkin 6. Evinizde kalıyor. Gezegenin 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar süren geri hareketi işlerdeki ilerlemenizi geciktirebilir, ama ayrıntılara odaklanmanız ve becerilerinizi mükemmele ulaştırmanız için bir şans daha veriyor; böylece yeniden ilerleme zamanı geldiğinde her şeyiniz sıraya konmuş olacak. Jüpiter’in 11 Haziran’da İletişime ilişkin 3. Evinize girişi, başkalarıyla daha olumlu bir temel üzerinde etkileşimde bulunmak için size yol açıyor. Çok fazla şeyi çok hızlı yerine getirmeye çalışarak enerjinizi dağıtmadığınız takdirde, bu durum önemli bir projeyi bîr üst seviyeye taşımanızı sağlayabilir.
Görev ustası Satürn Başkalarına ilişkin 7. Evinizde iki yıllık ziyaretini tamamlarken, bu yıl ilişkiler size önemli dersler öğretmeye devam edecek. Ancak Satürn 5 Ekim’de Mahremiyete ilişkin 8. Evinize girdiğinde Ortaklıklara ilişkin eskiden üstlenilen görevler yeniden değerlendirmeye alınırken, yakın geçmişteki bir taahhüdü yeniden doğrulamanız ya da yeni bir taahhütte bulunmanız gerekebilir. Neyse ki önünüzde uzanan imkânlara dair görüşünüze sağduyuyu katabileceksiniz. Her ne kadar şu anda karşı karşıya bulunduğunuz zorluklar 2013′e kadar devam edecek gibi görünse de, eğer ulaşabileceğinizden daha yükseği hedeflemenin cazibesine dayanabilirseniz, zor kazandığınız istikrar bu yılın sonunda geri dönmeye başlıyor.

2012 Boğa Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
2012 yılı, Boğa burcundakilerin dayanıklılığını test edecek. Kariyerinizde yeni bir sayfa açılabilir, ancak mücadele etmeniz gerek. Aşk hayatında ise hem çatışma hem tutku var
2012′de sizi neler bekliyor
Satürn size geleceğe ait planlarınızda somut ilerlemeler, grup çalışmalarında uzun vadeli düşünme ve sebat getiriyor. Böylece ortaklaşa işlerde de ilerleme imkânı bulacaksınız. Kişiyi zorluklarla terbiye eden bir gezegen olan Satürn, yılın 2. yarısında burcunuzla zorlayıcı açı yapacak. Ailevi konularda sorumluluk gündeme gelebilir. Mars da yeni başlangıçlar için cesaret getiriyor.
Bu yıl da burcunuzla uyum içinde olacak olan Uranüs, özellikle 23-30 Nisan doğumlu Boğa’lara değişim arzusu getiriyor. Hayatınızı yeniden şekillendirmeye açık durabileceksiniz. Hayat görüşünüzü yenileyebilirsiniz.
Neptün ise zorlayıcı bir açıda bulunuyor. Özellikle 4-8 Mayıs doğumlu Boğa’ların, Neptün’ün zayıflatan enerjisine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor. Bugünlerde doğanlar kendilerini zinde hissetmeyebilirler.
Şanslı alanlar:
Bu yıl Jüpiter size doğrudan destek vermiyor ancak 26 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalarak iş ortamında pozitif koşullar, kendinizi geliştirebileceğiniz, yeteneklerini arttırabileceğiniz olanaklar sunmakta.
Kısaca bu yıl, gevşemek ve keyif açısından çok rahat bir yıl olmayabilir. Ancak 26 Ekim sonrasında şansınız özellikle evlilik, anlaşmalar ve ortaklaşa konular açısından daha fazla hareketlilik kazanmış olacak.
Mücadele alanları:
Satürn size, özellikle 16 Temmuz’dan sonra iş hayatında yeni bir dönemebaşlama imkânı verecek. Ancak koşulların çok parlak olduğunu düşünmemelisiniz. Sebat göstermeli ve bu dönemde yaptığınız işlerin ancak ilerisi için güçlü bir temel teşkil edeceğini düşünmelisiniz.
Özellikle Mars’ın geri gideceği dönemde biraz bocalayabilir ve kendi kendinizi daha fazla hırpalayabilirsiniz. Ayrıca Mars, 20 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasında da iş hayatında rekabetin çok daha fazla yükseldiği bir dönem getirebilir. Bu dönemde, iş hayatında yoğun çalışma başarı getirebilir ama bu arada oldukça zorlanabilirsiniz.
Aşk ve İlişkiler
Boğa Kadını:
Yavaş ve huzur vericidir ama güçlü bir dişilik sergiler. Dürüsttür, düşündüğünü söyler ve yapar. Kıskançtır. Cinsellikte güçlüdür. Tensel zevkleri gelişmiştir.
Venüs ve Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, hayattan zevk alabilirsiniz. Bu yıl Mars, 6 Şubat – 20 Mart ve 1 Mayıs – 12 Haziran dönemlerinde burcunuzla uyumlu açıda olacak. Bununla birlikte, 20 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasında ilişkiler, evlilik ve aşk hayatında daha fazla huzursuzluk ve çatışma yaşayabilirsiniz.
Boğa Erkeği:
Boğa erkeklerinde son derece maskülen, ağır kanlı ama fiziksel açıdan çekici özellikler vardır. Güçlü, sessiz ama aynı zamanda romantik de olabilir. Aşkta sadıktır. Bir bakıma masallardaki güçlü şövalyeyi andırır.
Bu yıl 9 Ocak – 2 Şubat, 15 Nisan – 10 Mayıs, 23 Temmuz – 17 Ağustos dönemlerinde aşk hayatınızda daha fazla ateş ve tutku söz konusu. Bu arada, 1 Ekim – 15 Aralık tarihleri arasında ilişkilerinizde daha ılımlı ve uzlaşıcı olmaya bakmalısınız.
2012′de en iyi ilişkiler: Boğa – Oğlak
2012′de en zor ilişkiler: Boğa – Akrep
İş ve Para:
Bu yıl maddi konularda daha tutumlu olmalısınız. Özellikle yılın ikinci yarısında daha fazla mücadele olacağı için birikimlerinizi korumalısınız. Yılın ilk yarısı ise, maddi konularda genel bir denge ve tatmin getirebilir. İş hayatında, 20 Mart- 1 Mayıs arasında çok daha fazla azim göstermelisiniz.
Kariyer hayatınızda önemli değişikliklerin eşiğinde olabilirsiniz. 7 yıl önce başlatmış olduğunuz işlerin test edileceği bir dönemdesiniz. Ayrıca yılın ikinci yarısında ev ve yerleşimle ilgili olaylar da size önemli sorumluluklar getirebilir. Mars’ın geri harekette olacağı dönemlerde yeni kararlar alsanız bile bunları hemen uygulama imkânı bulamayabilirsiniz. Bu dönemde ikili ilişkiler, ortaklıklar gerginlik unsuru olabilir. Jüpiter ise özellikle ofis ortamında yenilenme ve yeni teknikler getirebilir.
Sağlık:
Ancak 16 Temmuz sonrasında kendinizi aşırı zorlama ve artan sorumluluklar yüzünden bedeninize yeteri kadar özen gösteremeyebilirsiniz. Ayrıca Mars’ın sert açıları altında da sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz. Bu dönemler 20 Mart- 1 Mayıs ve Mars’ın burcunuzda geri gideceği 1 Ekim – 15 Aralık arasıdır.

2012 İkizler Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
İkizler burcundakiler, 2012 yılında şanslı ve iyimser olacaklar ve hayattan daha çok zevk alacaklar. Maddi sıkıntıları hafifleyebilir. Aşk hayatında da mutluluk var
2012′de sizi neler bekliyor
Burcunuz, bu yıl olumlu açılar altında ilerliyor. 26 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalacak olan Jüpiter size yaşam enerjisi, yaratıcılık ve hayattan keyif alma olanağı sunacak. Bu şans kendisini aşk alanında da gösterebilecek.
Yılın 2. yarısında, Satürn sayesinde 2 yıldır süren maddi kısıtlamalar hafiflemeye başlayacak. Satürn’ün yapıcı etkisi altında, örneğin çok istediğiniz bir eğitim programına ciddi biçimde eğilebilirsiniz. 25 Mayıs – 1 Haziran doğumlu İkizler, Uranüs’ün etkisiyle otoriteye başkaldırmak isteyebilir. Seçimlerinizi iyi değerlendirin. 4-8 Haziran doğumlular Neptün’ün yaratıcı etkisini güçlü hissedecek. 12 – 15 Haziran doğumlular ise evlilik ve ortaklıklarda baskı altına girebilir.
Şanslı alanları:
Şans size aşkta, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz alanlarda, çocuklarla ilgili konularda ve hayatın keyifli alanlarında çok daha fazla kendini gösterecek. 26 Ekim’e kadar kendinizi geliştirme fırsatlarınız olabilir. Sosyal alanda hareketlilik söz konusu. 26 Ekim’den sonra ise, Jüpiter kariyerinize pozitif destek verebilir.
Mücadele alanları:
Uranüs etkisi altında ani kararlar verebilirsiniz ama alacağınız riskler beklenmedik olaylara yol açabilir. İş hayatında gerginlik ve kopma olabilir. 6 Şubat’a kadar ve 1 Mayıs – 12 Haziran arasında dikkatli olun.
Aşk ve İlişkiler
İkizler, ilişkilerde hareketli ve neşelidirler. Duygusal anlamda pek derin olmasalar bile, konuşmaları etkileyicidir.
İkizler Kadını:
İkizler kadını evlenip çocuk sahibi olmak için yaratılmamıştır. İlişkilerinde zihinsel heyecanlar arar.
Venüs’ün desteğiyle 2 – 26 Şubat, 10 Mayıs – 3 Haziran, 17 Ağustos – 11 Eylül dönemlerinde aşkı yakalamak daha kolay. 26 Şubat – 22 Mart, 23 Temmuz – 17 Ağustos arasında ise yanlış anlamalara dikkat etmelisiniz.
İkizler Erkeği:
Çekicidir. Çok güvenilir değildir ama hareketli bir birliktelik için biçilmiş kaftandır. Zor bağlanır. Cinsellikte deneyimcidir.
20 Mart – 1 Mayıs, 12 Haziran – 28 Temmuz arasında beraberlikler daha akıcı ve rahat olabilir. 28 Temmuz sonrasında ise ilişkiler ve sosyal alanda kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.
2012′de en iyi ilişkiler : İkizler- Terazi
En zor ilişkiler: İkizler-Yay, İkizler – Başak
İş ve Para:
16 Temmuz’a kadar maddi konularda daha akılcı olmak gerek. Finansal kaynak bulmak kolay olmayabilir. Özellikle ailevi işler maddi alanda sizi huzursuz edebilir. Yılın 2. yarısında kısıtlamaların azalacağını söyleyebiliriz. İş ve organizasyonel konularda, Jüpiter 26 Ekim sonrasında daha rahat bir döneme işaret etmekte.
Sağlık:
10 Ocak’a kadar olan dönem, 16 Şubat – 5 Mart, 4 -20 Eylül, 30 Ekim – 26 Kasım arasında yüksek gerginlikten uzak durmak faydalı olacak.

2013 Yengeç Burcu Yorumu
Kategori : 2013 Burç Yorumları
11 Haziran’ a kadar Gruplara ilişkin 11. Evinizde şanslı Jüpiter’le yılın ilk yarısında dostlarınız ve iş arkadaşlarınız size bir sürü bağlantı kazandırıyor. Başkalarının desteğine sahip olmak ve inandığınız bir davaya kendinizi adamak 2013 boyunca size gelişim için sağlam bir temel kazandırıyor. Birey ya da kurum ne kadar idealist olursa olsun en önemlisi sizin pratik düşüncelere öncelik vermenizdir. Hedefler ve prosedürler konusunda emin olmadığınız durumlarda zorunlu işler üstlenmek zahmetli ve yorucu olabilir. Sağlam bir yapı içinde sabit ilerleme, sadece umutlar ve dilekler üstüne inşa edilmiş parlak fikirlerden sizi daha ileri götürecektir. 11 Haziran’da Jüpiter esnek İkizler’e ve spiritüel 12. Evinize geçerek burada 25 Haziran 2014′ e kadar hayatın derin gizemlerine ışık tutacak. Eğer zihninizi açmak ve alternatif inanç sistemlerini keşfetmek isterseniz, bu oldukça fazla ruhu besleyen bilgi demektir. Size en anlamlı gelen gerçekler size bütünleşmiş bir paket olarak değil, çeşitli kaynaklardan ufak parçalar olarak gelebilir. Dünyayı ve kendi düşüncelerinizi yargılamadan incelemek, öğrendiklerinizi arttırmak ve zihninizi genişletmek için etkin bir yoldur.
Hayalperest Neptün 3 Şubat’ta Balık burcuna ve Yüce Düşünceye ilişkin 9. Evinize girdiğinde ilham dalgalarının ve farkındalığın size doğru akmasını bekleyin. Bu transit, yolculuk ve eğitim fırsatlarının peşinden koşarak bakış açınızı genişletmeniz için size cesaret veren bir keşif dönemini başlatıyor. Öğretmen ya da ana konu sizi etkilerse ruhunuz zihniniz kadar gelişecektir. Ama amacınız sadece özgeçmişinizi daha iyi bir hale getirmekse, mücadele sizi yıpratabilir. Daha sıkı çalışmak, eğitim arayışınızın anlamı ve amacını bulmanın size kazandıracağı sonuçları getirmeyecektir. Konuya gerçekten ilgi duyduğunuz zaman bilgiyi kolaylıkla özümseyebileceksiniz. 25 Haziran’da Jüpiter ve Neptün arasında zorlu bir kare açı, yolculuk, öğrenmek ve dinle ilgili deneyimlere duyduğunuz açlık, bunları özümseme kapasitenizden daha büyük hale geldiğinde bîr aşırı genişleme dönemini işaret edebilir. Ufuklarınızı genişletmek konusunda büyük heyecan duymanız güzel bir şey ama bedelleri faydalarından fazla olacak şekilde kendinizi zorlamaktan kaçının.
Patronluk taslayan Satürn evinizde düzeni korumanın bu yıl sizin için hayati önemde olduğunu dikte ediyor.Terazi’deki Satürn 5 Ekim’e kadar Güvenliğe ilişkin 4. Evinizde yer alarak etrafınızda uyum ihtiyacını işaret ediyor. Yapıcı bir atmosfer kurmayı umuyorsanız birlikte yaşadığınız insanlarla uzlaşmak ve daha çekici bir çevre yaratmak ihtiyacını duyabilirsiniz. Akrabalara taviz vermek her zaman kolay değil ama sabır ve olgunlukla dikkate değer farklılıkların üstesinden gelmek için yollar bulmalısınız. Ayrıca bu yıl, yeni bir iş ya da farklı bir kariyer başlatma düşüncelerinin çekici gelebileceği bîr yıl. Bütün zamanınızı dünyaya iz bırakmaya çalışmak için harcarken temeliniz sallanabilir. İhtiraslarınızı destekleyecek mutlu bir ev hayatını korumanın önemini gözardı etmeyin.

2013 Aslan Burcu Yorumu
Kategori : 2013 Burç Yorumları
Hayat yolculuğunuzun sonraki aşamasına girmeden önce bu yıl tamamlamanız gereken önemli işleriniz var. Her ne kadar öndeki potansiyel büyük sıçrayışlar, atlayışlarla büyüyor olsa da, dengeleyici Satürn ‘ün İletişime ilişkin 3. Evinize 2013′ ta başlayan ziyareti, 5 Ekim’de sonlanarak, hayatınızın eğilimlerinde büyük bir değişime neden olacak. Satürn 2005-2007 yıllan arasında burcunuzdayken muhtemelen gelişiminizi sınırlayan ve bir noktaya toplayan ciddi kararlar almak zorunda kaldınız. Şimdi seçtiğiniz yol önünüzde kollara ayrılıyor; başarılarınız ve başarısızlıklarınızı değerlendirirken, önemli sonuçlar doğuracak kararlarla yüzleşmeniz lazım. Hayatınızın beklentilerinizi karşılamayan tarafları yeniden düzeltilmeli ya da ortadan kaldırılmalı, çünkü önümüzdeki yıllar boyunca hırslarınızı en fazla verimi sağlayacak alanlara yöneltmeniz gerekecek. Kaybedecek zaman yok, çünkü Satürn’ün 5 Ekim’de şiddetli Akrep’e ve Temellere ilişkin 4. Evinize girişi, geçmişe bakmaktansa, temelinizi gelecek için inşa etmenizi gerektirecektir.
Size doğru gelen kariyer fırsatlarını, bunların ortaya çıkmaları beklediğinizden uzun sürse bile, kucaklamaya hazır olun. Materyalist Boğa’daki bereketli Jüpiter, 11 Haziran’a kadar Toplumsal Hayata ilişkin 10. Evinizi ziyaret ettiği için, insanlar mesleki katkılarınızı kabul etmeye ve ödüllendirmeye hazırdır. Ama ısrarcı olmalısınız çünkü enerjik Mars Özsaygıya ilişkin 2. Evinizde 23 Ocak’tan 13 Nisan’a kadar geri harekette bulunarak ilerlemenizi engelliyor hatta kendinizden şüphe etmenize yol açıyor. Bununla birlikte, bu dönem boyunca olumlu tavrınızı korumanızın hayati bîr önemi var, böylece cömert Jüpiter’in 11 Hazirandan itibaren Amaçlara ilişkin 11. Evinizde bir yıllık kalışı boyunca çabalarınız meyve vermeye devam edecek.
Bütün yıl boyunca, hayatınız beklemediğiniz yönlerde gelişmeye devam ediyor çünkü coşkulu Koç’taki bastırılamaz Uranüs, Ulvî Gerçeğe ilişkin 9. Evinizde yedi yıllık konaklamasına devam ediyor. Uranüs île acımasız Plüton arasındaki uzun süreli kare açı, stresi ve değişim için baskıyı arttırırken, özgürlüğün bedelinin ne kadar yüksek olduğunun farkına giderek daha fazla varıyorsunuz. Yeraltının efendisi Plüton bilinmeyen ve bilinçaltında olan her şeyi simgeler. Onun uyandırıcı Uranüs’le güçlü kare açısı zihninizin tektonik plakalarını hareketlendirerek parlak fikirler uyandırıyor ve bastırılmış duygulan patlamalar halinde serbest bırakıyor. Plüton’un Günlük Rutine ilişkin 6. Evinizdeki dönüştürücü geçişi 2023′e kadar sürüyor, öte yandan Uranüs’ten gelen ve 24 Haziran ve 19 Eylül’de tam olacak dehşetli kare açılar, sağlıksız alışkanlıkları sonunda bir kenara bırakmanız ve hayatınızı baştan yaratmanız için sizi zorlayacak derin bir süreci başlatıyor. ama Uranüs – Plüton kare açıları 2015 ‘e kadar beş kere daha meydana geliyor, dolayısıyla kaynaklarınızı fazla erken tüketmektense uzun bir mücadele için hazırlıklı olmanız akıllıca olur.

2013 Başak Burcu Yorumu
Kategori : 2013 Burç Yorumları
Sizin problemleri çözme beceriniz ve programınızı gerçekleştirmeniz ortalamanın üzerindedir fakat 2013 yılı umduğunuzdan daha fazla zorluklarla karşı karşıya kalacağınız bir yıl olacaktır. Yılın başlangıcında aktif Mars hareket etmektedir ve 23 Ocak tarihinde sizin burcunuz bozulma bölgesine doğru hareket etmeye başlar. İleri doğru itilen gezegen daha sonra 13 Nisan’ a kadar Kişiliğe ilişkin 1. Evinize doğru geriye hareket edecektir, yeni mücadelelere girişmeden önce gevşemiş uçları bağlamanın zamanıdır. Her zaman olduğundan daha ürkek bir yapıda olabilirsiniz ve belki de gecikmeler nedeniyle sinirlenirsiniz ve herhangi bîr şeyi gerçekleştirmek için gerekli zamanın ötesinde ekstra çabalar nedeniyle kendinizi bitkin hissedersiniz. Bu dönemi geri adım atmak için kullanın, artık faydalı olmayan eski alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirin, sağlık ve yaşam tarzınızı düzene sokmanın yeni yollarını benimseyin.
Para konusu bu yılın başka bir anahtar meselesidir. Bundan 5 Ekim’e kadar Kendine Güvene ilişkin 2. Evinizdeki Satürn sorumludur. Bu geçiş ayrıca kendinize iyi davranmanızı ve zayıflıklarınızı güçlendirmeniz için bir duygusal denge sürdürmenizi size anımsatacaktır. Saygı gördüğünüz ve fikirleriniz dinlendiği zaman başarılı olmak için ihtiyacınız olan güven ve statüyü elde edersiniz. Yabancılara veya büyük gruplara karşı kısa konuşmalar yapma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız iletişim yeteneklerinizi geliştirmek için kurslara giderek bu konuda kendinize yatırım yapmak mükemmel bir fikir olacaktır. 2. Evin çekici yöneticisi olan Venüs 15 Mayıs’tan 27 Haziran’a kadar Kariyere ilişkin 10. Evinizde bulunacak şekilde geriye gidecektir. Pozitif açıdan, bu sizin profesyonelce fayda sağlayabileceğiniz geçmişten birisiyle yeniden bağlantı kurmanızı sağlayabilir veya etkin olmayan bir yeteneğinizi yeniden canlandırabilir. Ancak, başkalarıyla karmaşık etkileşimler işinizi daha zorlaştırabilir. İlişkileri düzeltmek yeni ve farklı bakış açıları elde etmenizi sağlayacak şekilde esnek ve dostça bir tutum sergilemenizi beraberinde getirir.
Boğa burcundaki cömert Jüpiter 11 Haziran’a kadar Yüksek Öğrenime ilişkin 9. Eviniz aracılığıyla hareket ederek pratik uygulamalara sahip olarak öğrenme yeteneği sağlar. Onun temel derslerinden birisi çok fazla ayrıntıyla zihniniz için yük olan şeylerin uçup gitmesine yardımcı olarak basitliktir. Temel ilkeleri kavramak yıldızlara giden merdiveninizdir, daha zengin bir anlam ve amaç duyumuyla sizi ödüllendirir. Ardından, 11 Haziran’da, Jüpiter İkizler burcuna ve profesyonel yaşantınızdaki seçenekleri artırmak için bir yıl boyunca kalacağı 10. Evinize geçer. Önünüze çıkan ilk fırsata kapılmayın—Jüpiter’in 25 Haziran ‘daki bulanık Neptün ‘le oluşturduğu tehlikeli kare bulunulan vaatlerin doğru olduğunu düşünmenize yol açacak şekilde ayartılmanıza neden olabilir. Doğal eleştirel yargınız yanılgıya uğrayabilir, bu nedenle aklınız ve sağduyunuzu ön plana çıkaracak şekilde işle ilgili durumları çifte kontrolden geçirmelisiniz.

2012 Terazi Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
2012′de kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Girişimlerinizde başarılı olup, zorluklara karşı daha dayanıklı olabileceksiniz
2012′de sizi neler bekliyor
Kuşkusuz bu yılın şanslı burcu Terazi olacak. 2012, kendinize güvenin artacağı, şansa daha çok güvenebileceğiniz bir yıl. Sorumluluk hissiniz ve çabalarınız bu yıl çok daha güzel sonuçlar getirirken, kişisel olarak kendinizi yenileyeceksiniz. Sağlık problemleriniz varsa, bunlar daha kolay düzelebilecek. Kendinize güveninizi tazelerken, iş hayatında da olanakları daha iyi değerlendirebileceksiniz. Anlaşmalar, ortaklıklar ve evlilik alanında daha büyük şanslar yakalayabilirsiniz.
14 Ekim’den sonra doğmuş olan Terazi’ler, Satürn’ün disiplin getiren enerjisini hissedecek. Sıkı çalışma ve sorumluluklar etkin olacak.
Özellikle güzel sanatlar ve yaratıcı alanda aktif olan Terazi’ler için, Neptün daha üstün bir yaratıcılık ve ruhsallık getirmekte.
Şanslı alanlar:
Bu yıl kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Kişiliğiniz, girişimleriniz ve görünümünüzle şansı kendi üzerinize çekmek daha kolay olacak. Daha popüler, ilgi gören ve iyimserlik sergileyen bir tavırdasınız. Kendine güvenerek yeni riskler alabilecek ve hayatınızın ufuklarını genişletebileceksiniz. Eğitim, kariyer ve evlilik hayatında pozitif deneyimler söz konusu. 26 Ekim’den sonra ise Jüpiter size maddi alanda daha fazla kazanç getirebilir ve elde ettiğiniz tecrübeleri daha kolay biriktirebilir, sağlamlaştırabilirsiniz.
Mücadele alanları:
Bu yıl zorlamalara karşı daha dirençli olabilirsiniz. 2012, size daha fazla kolaylık ve başarı şansı getiriyor. Ancak 14 Ekim’den sonra doğmuş olan Terazi’ler, kariyerle ilgili konularda ve amaçlarına erişme yolunda daha fazla disiplin sergilemek zorunda. 6 Şubat–20 Mart ve 12 Haziran–28 Temmuz tarihleri arasında Mars’ın sert açıları, yorucu zamanlara işaret etmekte.
Aşk ve İlişkiler
Venüs’le ilişkili olan Terazi, ilişkilerin, aşkın ve uyumun burcudur. Terazi’ler, aşka ve beraberliklere özel bir önem verir ve duygularını mümkün olduğunca belirgin kılar. Bu burcun insanı romantizmi öne çıkarır ve kabalıklardan hoşlanmaz. Partnerlerinin kararlı ve irade sahibi olmasını tercih ederler.
Terazi Kadını:
Terazi kadını aşka âşıktır. Düzensiz, vasat ve agresif hareketlerden hoşlanmaz. İlişkilerinde tarafsız, yumuşatıcı ve dengeleyicidirler. Bununla birlikte Terazi, fikirleriyle de öne çıkan bir burçtur ve ilişkilerinde zihinsel canlılığa büyük önem verir. Aşkın sadece fiziksel alanında kalmayacaklar, düşüncelerini paylaşan partnerler arayacaklardır.
Bu yıl Neptün, size romantizm ve aşkta kendinizi kaptırabileceğiniz temaslar getirmekte. 2 Şubat–26 Şubat, 22 Mart–15 Nisan, 10 Mayıs–3 Haziran, 17Ağustos–11 Eylül, 8 Ekim–5 Kasım dönemleri, ilişkilerde çok daha olumlu ve keyifli dönemler olabilir. 6 Şubat–20 Mart ve 12 Haziran–28 Temmuz arasında tartışmalar ya da kişilik çatışmaları huzursuzluk getirebilir.
Terazi Erkeği:
Zevk sahibi ve dikkat çekmeyi bilen bir erkektir. Gerçek bir romantiktir. Özellikle 6 Şubat’a kadar ve 20 Mart-20 Mayıs arasındaki dönemde ilişkiler daha akıcı ve heyecan verici olabilir. 12 Haziran–28 Temmuz arasında sabırsızlık, ters ve ani çıkışlar ve yanlış anlamalar yüzünden keyfinizin kaçması, ilişkileri zora sokabilir.
En iyi ilişkiler : Terazi-Terazi, Terazi–Kova
En zor ilişkiler: Terazi-Yengeç
İş ve Para:
Uzun vadeli düşünmek ve planlı hareket etmek size çok şey kazandırabilir. Neyse ki Jüpiter burcunuzdan geçerken, ilk bakışta zor gibi gözüken olayların sonrasında büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Mars, 6 Şubat–20 Mart aralığında mesleki açıdan daha zor bir döneme işaret ediyor. 28 Temmuz sonrasında ortaklaşa konularda kazançlarınızı daha iyi korumanın yollarını bulmalısınız. Miras, toplu bir paranın ya da kaynağın beklentisi içinde olabilir, ama istediğiniz yönde hareket etmekte zorlanabilirsiniz.
Sağlık:
Sağlığınızla ilgili problemler beklememelisiniz. Sağlık problemleri olanlar, bu yıl çok çabuk iyileşebilirler. Sağlık açısından, 1 Mayıs–12 Haziran arası daha hassas bir dönemde olabilirsiniz. Bu dönemde bedeninizi aşırı yıpratan çalışmalardan ve iş ortamında kendinizi tüketmekten uzak durmalısınız.

2012 Akrep Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
2012′de uzun yıllardan beri gösterdiğiniz çabaların meyvelerini alacaksınız. Bu yıl iç dünyanızda mutluluğu yakalayabilir, geçmişi geride bırakmayı başarabilirsiniz
2012′de sizi neler bekliyor
Temmuz ayından itibaren iş hayatınız ve amaçlarınız sizin için çok daha fazla önem kazanmaya başlayacak. Bu yıl, başarınızı çok daha belirgin kılabilir ve önemli sorumluluklar alabilirsiniz.
Uzun yıllardan bu yana gösterdiğiniz çabaların olumlu sonuçlarını alabileceksiniz. Temelinizi sağlam yapmamışsanız, Satürn size gerçekleri göstererek, iş hayatında kısıtlamaların içine sokabilir. Yılın ikinci yarısında hayatınızın önemli alanlarında dikkat çekici deneyimler yaşayacaksınız.
27 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında doğan Akrep’ler Uranüs’ün getirdiği yenilenme heyecanını, olaylara farklı bakabilme kapasitesini, orijinal düşüncelerini yaratıcı alanda gösterebilme fırsatlarını daha iyi değerlendirebilecekler.
2012′de 6-10 Kasım doğumlu Akrep’ler üstleriyle ilişkilerde, babalarıyla ilgili konularda ya da genel olarak otorite figürü kişilerle tatminsizlik ve dağılma yaşayabilirler.
Ağustos ayından itibaren evlilik, ortaklaşa konular, hukuki konular ve ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Bu dönemde ilişkilerdeki pürüzler hemen çözülemeyebilir ve önemli bir kararsızlık dönemi geçirebilirsiniz.
Şanslı alanlar:
Jüpiter yıl boyunca size ruhsal konular, geçmişe ait işler ve genel olarak iç dünyanızda mutluluk, hayatın getirdiklerini kabullenme arzusu ve geçmişi geride bırakabilme şansı getiriyor.
Mücadele alanları:
20 Mart-1 Mayıs tarihleri arasında ortaklaşa alanda düşmanlıklara karşı uyanık olmalısınız. Yılın ikinci yarısında tek başına hareket etmek pek kolay olmayacağı için, ilişkilerde esneklik göstermek, öfkenizi yıkıcı yönde kullanmamak fayda sağlayacak.
Aşk ve İlişkiler
Akrep burcu ilişkilerinde kolay caymayan, kararlı, kendini adama özellikleriyle bilinir. Akrep krizlerin de burcudur ve şüpheci yapısı ise düzgün giden bir ilişkide huzursuzluk kaynağı olabilir. Akrep için partnerinin maddi ya da manevi güç sahibi olması bir çekicilik ve tercih nedeni olabilir.
Akrep Kadını:
Akrep kadının adı ‘femme fatale’e (tehlikeli kadın) çıkmıştır. Bu ne ölçüde doğrudur bilinmez ama Akrep kadınında gizemli bir çekicilik, baştan çıkartmaya yakın bir enerji ve etkileyicilik vardır. Kıskançlık duygusunu frenlemesi pek kolay değildir. Bu yüzden fırtınalı, aşırılıklara kaçan ilişkilere daha fazla eğilimlidirler. Cinsellik, ilişkilerinde ön safta olmakla birlikte, ruhsal bütünlük de göz ardı edilmez. Akrep kadını, unutan ve kolay affeden birisi değildir.
Bu yıl da ilişkilerinizde yenilenme, sürprizler ve hayatınızı yenileyen olanaklar bulabilirsiniz. 9 Ocak – 2 Şubat, 26 Şubat – 22 Mart, 3 – 28 Haziran, 11 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında aşkta mutlu olmak çok daha kolay ve size keyif getiren gelişmeler söz konusu.
Akrep Erkeği:
Akrep erkeğinde de sezgiler, duygusal derinlik ve ruhsal birleşme büyük önem taşır. Akrep aşırılıkların burcu olduğu için ilişkilerinde kriz yaratmayı sever. Tensel zevklerini dizginlemesi pek kolay değildir ve kıskançlık önemli bir sorun olabilir.
Bu yıl Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta size daha fazla heyecan ve keyif getiren gelişmeler mümkün. 6 Şubat-20 Mart, 1 Mayıs-12 Haziran dönemleri böyle zamanlardır. 2-26 Şubat, 28 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında ilişkilerde ve evlilik hayatında daha fazla yanlış anlama ve huzursuzluk gündeme gelebilir.
2012′de en iyi ilişkiler : Akrep-Yengeç
2012′de en zor ilişkiler: Akrep-Boğa
İş ve Para:
Yılın ilk yarısında iş hayatında pozitif dengeler söz konusu. Deneyimlerinizi genişletebileceğiniz olanaklar, yabancılar ya da yurtdışı konulara ilişkin gelişmeler, uzun zamandır çabalarınızı aldığınız dönemler olabilir. Yılın ikinci yarısında iş hayatında önemli ilerlemeler olmakla birlikte, şartların sizi fazlasıyla yorabileceğini de görmekteyiz.
Sağlık:
Yılın ikinci yarısında aşırı çalışmadan dolayı sağlığınıza özen göstermelisiniz. Mars da çoğu zaman sağlık problemlerine işaret eder. Küçük kazalar, gerginlikler, ateşli hastalıklar Mars’la ilişkilidir.

2012 Yay Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
Bu yıl burcunuzun yöneticisi Jüpiter’in sizinle uyumlu açıda olması, bazı zorlamalar olsa bile şansın ve iyimserliğin hüküm süreceğini anlatıyor. İş hayatında daha dengeli bir dönemden geçiyorsunuz
2012′de sizi neler bekliyor
2012′ye genel bakış:
Bu yıl 26 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalacak olan Jüpiter, size sosyal açıdan kendinizi geliştirebileceğiniz sayısız olanaklar sunuyor. Böylece yaptıklarınızı, yaratıcılığınızı çok daha geniş bir kitle ile paylaşabilir ve ortaklaşa çalışmalardan destek alabilirsiniz. 2012 ileriye yönelik projelerinizi, umutlarınızı canlandırmak, harekete geçirmek açısından son derece hareketli bir yıl olacağa benziyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca iş hayatınızda verimli ortaklıklar yapabilir, kazancınızı daha verimli bir biçimde kullanabilir, yatırıma dönüştürebilirsiniz.
Yılın ilk yarısında parasal alanda, özellikle ortaklaşa işler ve borç alacak konularında kaynaklarınızı daha iyi kullanmaya çalışmalısınız. Bu tarihe kadar kredi koşulları daha zorlayıcı olabilir, ya da eşinizin ya da ortağınızın maddi sıkıntıları yüzünden sizin kendi şahsi para durumunuz da zorlanmalar yaşanabilir. Ancak yılın ikinci yarısında Satürn size daha büyük bir anlayış, hayatı değişik alanlardan ciddi bir biçimde görebileceğiniz olanaklar ortaya koyacak.
13-16 Aralık doğumlu Yay burcu kişileri hayatlarını daha fazla sorgulayacak, kendi kendileriyle bir savaşa girebilecek.
26 Kasım–3 Aralık tarihleri arasında doğmuş olan Yay’lar değişime açık durmak ve yenilenmeye direnmemek durumunda.
Şanslı alanlar: Sadece maddi açıdan değil, idealist çalışmalar ve paylaşımlar açısından da yaratıcı bir dönemden geçmektesiniz. 6 Şubat’a kadar olan dönem, 20 Mart–1 Mayıs ve 12 Haziran–28 Temmuz tarihleri arasında gerek iş gerekse özel yaşamınızda fırsatları çok daha aktif bir biçimde yönlendirebilirsiniz.
Mücadele alanları:
Tepkilerinizi gereğinden fazla abartabilir ve ileride sizin için fırsat olabilecek gelişmeleri de gelişi güzel biçimde tepebilirsiniz. 1 Mayıs–12 Haziran tarihleri arasında gerek iş gerekse özel yaşamınızda bu eğilimlere daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor.
Aşk ve İlişkiler:
Özgürlüğüne düşkün Yay insanı, aynı özgürlüğü partnerine de verecektir. Doğuştan iyimser Yay, kendisine çok yönlü, bilgiye önem veren, entelektüel partnerler arar. Kendilerini kısıtlayabilecek, çok kurallı ilişkilerden uzak duracaklardır.
Yay Kadını:
Yay kadını kabına sığmayan, keşfetmeyi, öğrenmeyi ve deneyimci olmayı seven karakterdedir. Aşka inanır ve bunu ancak sınırlanmadan, olabildiğince yaşayarak ve deneyerek öğrenmek ister. Bu yüzden ondan çok bağlılık beklemek gerekir. Bununla birlikte Yay dürüsttür ve dobra dobra konuşmayı yeğler. Arkadan vurmayacaktır. Onunla aşk, doğal ve maceraya açıktır. Aşırı romantik planlardan hoşlanmaz ama güvene ve açık olmaya önem verir. Yay kadınında bolca neşe ve şaka da aşkın vazgeçilmez bir parçası olur.
2012 yılında ilişkiler çok özel bir önem sergilememekle birlikte Venüs’ün olumlu açıları altında aşk hayatınızda daha kolay mutlu olabilirsiniz. Bu dönemler 9 Ocak’a kadar olan dönem, 2-26 Şubat, 22 Mart-15 Nisan, 28 Haziran–23 Temmuz, 17 Ağustos–11 Eylül ve 8 Ekim–5 Kasım tarihleri arasıdır. Bununla birlikte, 1 Ekim–15 Aralık tarihleri arasında eşinizin ya da ortağınızın problemleri yüzünden aşk hayatınızda daha fazla problem ya da kafa karıştıcı konularla karşılaşabilirsiniz.
Yay Erkeği:
Onu yakalamak pek kolay değildir. Muziptir. Heyecanlıdır. Duygularını ancak eylem yoluyla anlatmayı tercih eder. Maceracı yapısı nedeniyle çok bağlı olması beklenemez ve durulması oldukça zaman alır. Bu yüzden evliliğe yanaşması çok kolay olmaz. Çocuksu yapısıyla sorumluluk almakta da zorlanabilir. Beraber gezebileceği, özgürlüğüne değer veren partnerlerle daha rahat beraber olacaktır.
Bu yıl Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta size daha fazla macera ve canlılık getiren gelişmeler mümkün. Bu nedenle 6 Şubat’a kadar olan dönem, 20 Mart – 1 Mayıs ve 12 Haziran – 28 Temmuz arası son derece renkli ilişkilere sahne olabilir. Bununla birlikte 1 Mayıs – 12 Haziran arasında ortaklaşa konular, evlilik ve eve ait konular daha fazla gerginlik kaynağı olabilir.
2012′de en iyi ilişkiler : Yay – Terazi , Yay – Kova
2012′de en zor ilişkiler: Yay – Balık
İş ve Para:
Bu yıl maddi konular özellikle ilk yarıda sizin için daha fazla endişe kaynağı olabilir. Kendi kişisel maddi kaynaklarınızı daha sağlam hale getirmenin yollarını aramalısınız. Ancak son iki yıldan bu yana, ortaklaşa konular, borçlar ve kredi koşulları kendi finansal birikimlerinizi zora sokmuş olabilir. Böyle bir dönemde, başkalarından alabileceğiniz maddi desteğin sınırlı olacağını söylemeliyiz. Ancak 16 Temmuz sonrasında bu alanda rahatlama olacak ve parasal açıdan daha olumlu bir dönemin ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca bu yıl sosyal faaliyetler, arkadaşlıklar ve grup çalışmaları da iş açısından son derece şanslı ve verimli olabilir.
Sağlık:
Bu yıl sağlığınızla ilgili çok büyük gerginlik getiren transitler yok ancak 28 Temmuz sonrasında Boğa burcuna geçecek olan Mars gerek iş yükü gerekse daha fazla detaylı çalışma ve huzursuzluklardan dolayı sağlığınızı zorlayabilir. Bu arada Mars’ın yine burcunuzda ya da sert açıda olduğu 6 Şubat’a kadar olan dönem, 1 Mayıs – 12 Haziran arası risk almayı seven sporcu Yay’lar açısından bedeni fazla zorlamamanın gerektiği zamanlar olacak.

2012 Oğlak Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
2012′nin ikinci yarısında kariyeriniz açısından oldukça parlak günler yaşayacaksınız. Her şeye rağmen, siz yine de maddi alanda büyük riskler almayın. Bu yıl, evliliğe de daha ciddi bir gözle bakabilirsiniz
2012′de sizi neler bekliyor
2012′ye genel bakış:
Yılın ikinci yarısında Satürn ortaklaşa işler, ortağınızın ya da eşinizin maddi durumu ile ilgili konularda kendinizi disiplin altına almanız gereken bir dönemin başlayacağını gösteriyor. Kişisel kaynaklarınızı daha sağlam hale getirmeli ve başkalarından beklediğiniz parasal desteklere çok fazla güvenmemelisiniz.
Her şeye rağmen 2012′nin ikinci yarısı, çok daha rahat bir tablo sergiliyor. Jüpiter size kariyer alanında daha fazla tanınma, yaptıklarınızın takdir edilmesi ve dikkat çekmesi yönünde şans getirmekte. Bu yıl sosyal statünüzü etkileyen olumlu olaylar bekleyebilirsiniz. Bu evlilik yoluyla da olabilir.
Hayatınıza zorlanmadan sokabileceğiniz yenilikler, olaylara farklı yönde bakabilme şansı, yakın çevrenizden kaynaklanan pozitif değişiklikler, muhafazakâr yönünüzü yumuşatırken sizi hayatınızda daha fazla reform yapmaya davet ediyor.
Şanslı alanlar:
Bu yıl en büyük şansların kariyer, iş hayatınız ve toplumda üstlendiğiniz görevlerle ilgili çıkacağını söyleyebiliriz. Jüpiter yılın son 2 ayında ise size sosyal alanda daha fazla mutluluk, genişleme ve öğrenme fırsatı sunuyor. 26 Ekim’den itibaren arkadaşlıklar, grup çalışmaları ve size daha fazla keyif getirebilecek koşullarla karşılaşacaksınız.
Mücadele alanları:
6 Şubat–20 Mart, 12 Haziran-28 Temmuz günleri arasında enerjinizi yapıcı yönde kullanmalısınız. Mars’ın yüksek enerjisini ev, ailevi konular ve özel hayatınızda daha fazla hisedebilirsiniz. Kariyer hayatınızda, bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz.
Aşk ve İlişkiler:
Oğlak burcu, ilişkilerinde güvene, saygıya ve statüye önem verir. Sert görünümlüdürler ama güçlü bir bağlılık duyguları vardır. Bu burç, duygularını öne çıkarmayı sevmediğinden ya da bu alanda kendini zayıf hissettiğinden kendine annelik ya da koruyucu rol oynayacak partnerler seçmek eğilimindedir. İlişkilerde anlaşılması zor burçlardan birisi olan Oğlak, her şeye uzun vadeli ve planlı bakmayı sever.
Oğlak Kadını:
İradeli ve hırslı bir kadındır. Bu yüzden çok rahat ilişki kuramayabilir. Onun için duygusal bir ilişki de sorumluluk halini aldığı için karşılığını bekleyecektir. Hırslı doğası nedeniyle aşkta mutluluğu yakalaması hayli zaman alabilir. İş hayatına verdiği önem yüzünden iş hep aşka üstün gelebilir. İlişkide anne rolünü üstlenmeye kalkarsa, kendinden zayıf karakterlere yönelebilir.
Yılın ilk yarısına kadar evlilik ve ilişkiler sizin için çok huzurlu bir alan olmayabilir. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 9 Ocak–2 Şubat, 15 Nisan–10 Mayıs, 23 Temmuz–17 Ağustos, 11 Eylül–8 Ekim ve 5 Kasım–15 Aralık tarihleri arasında aşkta mutluluk daha kolay gelebilir. Bununla birlikte 22 Mart–15 Nisan, 3-28 Haziran ve 17 Ağustos–11 Eylül dönemlerinde ilişkilerinizde ve aşk hayatınızda daha toleranslı olmaya özen göstermelisiniz.
Oğlak Erkeği:
Oğlak erkeği için aşk ulaşmak istediği amaçları paylaşmaktır. Karşısında karakterli ve dürüst partnerler arar. Bununla birlikte otoriter tarafının ağır basması nedeniyle duygularını göstermekte pek de rahat değildir ve bu yüzden susmayı tercih eder. İlişkilerinde karşılık ve sadakat arar ama gururu kırılırsa bunu tamir etmek isteyen kadın çok yorulacak demektir. Sessiz ve çekingen yapısı nedeniyle aşkın fiziksel yönlerinde kendini huzursuz hissedebilir.
Bu yıl da beraberliklere ve evliliğe ciddi bir gözle bakıyorsunuz. Mars’ın rahat açılar kurduğu 1 Mayıs–12 Haziran ve 28 Temmuz sonrasında aşk hayatında pozitif bir hava söz konusu.
2012′de en iyi ilişkiler : Oğlak-Başak
En zor ilişkiler: Oğlak–Yengeç, Oğlak-Kova
İş ve Para:
İş hayatınızdan çok şey bekleyebilirsiniz ancak yılın ilk yarısında daha sabırlı olmalısınız. Ortaklıklar ve anlaşmalar kısıtlayıcı olabilir ya da ortağınızın zor durumu nedeniyle siz de istediğiniz gibi hareket edemiyor olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında maddi koşullarınıza özen göstermeye devam etmelisiniz. 1 Ekim–15 Aralık tarihleri arasında maddi konularda büyük riskler almaktan kaçınmalısınız. Maddi konularda 2–26 Şubat, 28 Haziran–23 Temmuz ve 11 Eylül–8 Ekim tarihleri arasında kazanç getiren fırsatlar bulabilirsiniz.
Sağlık:
Yılın ilk yarısında bünyenizin daha hassas olduğunu söylemeliyiz. Satürn yaşam enerjisini zayıflatan bir gezegen olduğu için, vücudunuza daha fazla özen göstermeli, sporu ihmal etmemelisiniz.
Mars’ın sert açıları altında, 6 Şubat–20 Mart ve 12 Haziran–28 Temmuz arasında sizi aşırı yıpratacak işlerden uzak durmalısınız.

2012 Kova Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
2012′de, hayatı daha geniş bir çerçevede tanımak, eğitim almak ya da seyahat açısından önünüz çok açık. Ancak yılın ikinci yarısında, iş hayatındaki gerginlikler ve zorluklar, sağlığınızı zorlayabilir…

2012′de sizi neler bekliyor
2012′ye genel bakış:
Bu yıl önemli kararlar alacaksınız. Yabancılarla ilgili konular, eğitim ve entelektüel çalışmalar açısından da 2012 son derece başarılı bir yıl olacağa benziyor.
Yılın ikinci yarısında özellikle sorumluluklarda artış yaşayabilirsiniz. Bu süre içinde tam olarak istediğiniz yönde ilerlemek pek kolay olmayabilir. Daha fazla muhalefetle karşılaşabilir, bazı düşmanlıklar görebilirsiniz. Bu yüzden evlilikler, genel olarak anlaşmalar sizin için önemli bir test alanı olacaktır. Sağlığınıza da önem vermelisiniz.
2012 yılında özellikle 10-13 Şubat doğumlu Kova’lar Plüton’nun karizma getiren ve pek çok alanda önlerini açan güçlendirici etkisini, sosyal alanda, arkadaşlıklar ve grup çalışmalarında daha fazla görebilecekler.
Şanslı alanlar:
Bu yıl Terazi burcundaki Jüpiter, Kova’lara tam destek vermekte. Jüpiter deneyerek öğrenmeyi, fırsatları, genişleme ve yeniliğe açık olma durumunu anlatır. Aynı zamanda 2012 bilginizi artırmanız, ufuklarınızı genişletmeniz açısından da son derece olumlu bir yıl olacak. Bu yıl, eğitim hayatındaki Kovalar açısından son derece geliştirici görülüyor. Akademik çalışmalar, üniversite ya da okullarla ilgili konular 2012 yılında beklentilerinizin ötesinde kolaylıklar ve yeni genişleme olanağı getirebilir. Benzer şekilde yabancılar, yurtdışını ilgilendiren işler, iş hayatındakiler için dış ticaret ve yurtdışı ile sürekli bağlar bu yıl mutlaka üzerine gidilmesi gereken konular arasında görülmekte.
Mücadele alanları:
Yılın ikinci yarısında sizi daha fazla zorlayacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ortaklaşa alanda çok huzurlu olmayabilirsiniz. Evlilik ya da ortaklık olsun, karşı taraf daha fazla sorun yaratıcı olabilir ve sizi kısıtlamaya başlayabilir. Ayrıca iş hayatında ve sorumluluklar cephesinde daha fazla bekleme ve erteleme, hatta işlerin sona erdirilmesi ile de karşılaşabilirsiniz.
Mars, 28 Temmuz sonrasında Boğa burcuna geçecek ve 1 Ekim–15 Aralık tarihleri arasında geri harekette olacağından bu dönemde ev ve ailevi konular sizin için daha fazla gerginlik doğurucu olabilir. Yerleşime ait işler ve genel olarak kariyer hayatınızda bekleme ve belirsizlik yaratan gelişmelere dikkat etmelisiniz.
Aşk ve İlişkiler:
Kova, aşkı beyninde yaşayan bir burçtur ve arzuların hâkimiyetinde olmayı tercih etmez. Duygusal birlikteliklerde, arkadaşlığın rolü çok büyüktür ve aşkta başarı ancak zihinsel ve entelektüel anlamda uyumla mümkün olabilir. Bazı çılgın Kova’lar ise kural tanımazlıkları yüzünden ilişkilerde uzun süreli dikiş tutturmakta zorlanabilirler. Kova hayran olacağı, yaratıcı partnerlere ihtiyaç duyar. Ona yaklaşmak pek kolay olmayacaktır.
Kova Kadını:
Kova kadını, aklı önde tutar. Bireyselliğini, özgürlüğünü yüzde yüz kontrol etmek ister. Bu yüzden evliliğe “Evet” demesi çok uzun zaman alabilir. En çok bekâr kadınların bu burçtan çıkmasına şaşmamak gerekir. Kova kadını aşkta da yaratıcıdır ve arkadaşlık duygusu ile bütünleşmiş ilişkiler yaşamak ister. Duygusal anlamda sıcak olmaktan çok rasyonel bir tutum da sergileyebilir.
Bu yıl süregelen evliliklerde şimdiye kadar ifade edilmemiş olan sıkıntılar su üstüne çıkabilir. Yeni bir evlilik ise kişiye daha fazla sorumluluk getirecek demektir. Ancak 26 Ekim’e kadar aşkta mutlu olmak pek de zor olmayacak. Bu yıl 9 Ocak’a kadar olan dönem, 2–26 Şubat, 22 Mart-15 Nisan, 10 Mayıs–3 Haziran, 17 Ağustos–11 Eylül ve 15 Aralık sonrası aşkta daha pozitif zamanlar olarak görülmekte. Bununla birlikte ilişkilerde abartı ya da yanlış anlamalar özellikle 15 Nisan–10 Mayıs, 28 Haziran–23 Temmuz ve 11 Eylül–8 Ekim tarihleri arasında daha belirgin olabilir.
Kova Erkeği:
Kova erkeğini de yakalamak son derece zordur. Bu burç erkeği, hayal dünyasını ve ideallerini paylaşacağı bir partner arar. Duygularını çok daha alternatif yollardan ifade etmeyi tercih edebilir. Mum ışığında yemek yerine sizi bir yaz gecesinde yıldızları seyretmeye davet edecektir. Arkadaş canlısıdır; sadıktır ama mesafeli tutumu yüzünden yanlış anlamalara da neden olur. Onu destekleyecek, anlayacak birisini bulamadıkça evlenmeye yanaşmayacaktır.
Bu yıl aşk hayatınızda daha fazla hareket ve heves var, ancak yılın ikinci yarısında ciddi düşünceler ya da işle ilgili konular yüzünden bu konuda kendi kendinizi daha fazla engelleyebilirsiniz. Mars’ın burcunuzu olumlu etkilediği dönemlerde 6 Şubat’a kadar olan dönem, 20 Mart–1 Mayıs ve 12 Haziran–28 Temmuz dönemlerinde beraberliklerinizde çok daha girişken davranabilirsiniz.
2012′de en iyi ilişkiler : Kova – Terazi
2012′de en zor ilişkiler: Kova – Aslan
İş ve Para:
Yılın ikinci yarısında, iş hayatınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Bu dönemde inatçılığınız yüzünden işleriniz daha fazla zorlanabilir.
Sonbahar, iş hayatı açısından pürüzlü ve belirsizliklerin ortaya çıktığı bir dönem olabilir. Başlanan projeler tam olarak ilerlemeyeceği için daha fazla harcama yapabilir ya da planlarınızı değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu gelişmeler daha fazla harcama anlamına da geliyor.
Sağlık:
Sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz ve günlük hayatınızda spora daha fazla zaman ayırmanız gereken bir dönemdesiniz. Bedensel zayıflıklar özellikle kendinizi aşırı yorduğunuz dönemlerde çok daha sorun çıkartıcı olabilir. 20 Mart–1 Mayıs arası ile 28 Temmuz sonrasında iş hayatınızdaki gerginlikler ve kısıtlayıcı konular sağlığınızı zorlayabilir. Neyse ki Jüpiter’in olumlu açısı altında bu problemleri kolayca aşabilirsiniz.

2012 Balık Burcu Yorumu
Kategori : 2012 Burç Yorumları
Etiket: 2012 burç yorumları 2012 burç falları 2012 yılında burçları neler bekliyor, 2012 burçlar, 2012 rezzan kiraz burç yorumları, rezzan kiraz 2012 burç yorumları
Bu yıl, evle ilgili konulardan tutun da, iş hayatına ve ilişkilere kadar hayatın her alanında uğraş vermek zorundasınız. Bunun yanında, başkalarından maddi destek gelebilir ve uzun süredir beklediğiniz bir para da sonunda sizin olabilir
2012′de sizi neler bekliyor
2012′ye genel bakış:
Hayatınızın bu döneminde sizi özgür bırakan, kendinizi ifade etmenizi kolaylaştıran pek çok fırsat bulabileceksiniz. Olaylar ve insanlar aniden ortaya çıkarak sizi değiştirebilirler. Siz de kendi sezgilerinizi, yaratıcı ilhamınızı daha elektrikli biçimde ortaya koyabilirsiniz. Kuşkusuz böyle bir dönemde pek çok kişi sizin çok hızlı düşündüğünüzü ya da asice davrandığınızı söyleyebilir.
Bu yıl Plüton da burcunuzla zorlayıcı açıda kalmaya devam ediyor. Plüton enerjisini doğru ve yapıcı biçimde kullanabilirseniz, iş hayatında ve amaçlarınız doğrultusunda büyük adımlar atabilir, mesleki etkinliğinizi ve gücünüzü ortaya koyabilirsiniz. Bununla birlikte, olumsuz ifadesinde üstlerle güç kavgaları, büyük mücadeleler ortaya çıkarak, sizi yıpratan, baskıyla değiştirmeye çalışan kişi ya da görüşlerle savaşmanız gerekecek. Plüton’un bu sözünü ettiğimiz zorlayıcı deneyimleri bu yıl özellikle 12–15 Mart doğumlu Balık’ları etkisi altında tutmakta.
Şanslı alanlar:
Eşinizin ya da ortağınızın maddi desteğini alabilirsiniz. Miras, sigorta ya da bankalarla olan ilişkilerinizde de başkalarının kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Uzun bir süredir beklediğiniz bir para sonunda sizin olabilir. Kasım ve aralık aylarında ise Jüpiter bu kez ufuklarınızı genişletebileceğiniz, size yabancılar ya da yurtdışı konularında yeni tecrübeler getirebilecek. Örneğin bu aylarla birlikte eğitim hayatında ve üniversite ile ilgili konularda çok kolay ilerleme sağlayabilirsiniz.
Mücadele alanları:
12-15 Mart doğumlu Balık’ların iş ve ev hayatlarında büyük değişiklikler söz konusu. 1 Ekim–15 Aralık tarihleri arasında Mars burcunuzla sert bir açı içinde değil ancak bu dönem genel olarak daha fazla bekleme, kolay ilerleyememe anlamına gelebilir. Kardeşler, yakın çevre, yolculuklar ve eğitim hayatında uğraş verebilirsiniz.
Aşk ve İlişkiler: Balık’ın romantik yapısı onu çekici ve gizemli kılar ama bu burcu anlamak pek de kolay olmayacaktır. Kararsızlıkları yüzünden beraberliklerinde kriz yaşamaya yatkındırlar.
Balık Kadını:
Beraberliklerinizde daha fazla heyecan ve değişiklik arayabilirsiniz. Bu dönemler 9 Ocak – 2 Şubat, 26 Şubat – 22 Mart, 3 – 28 Haziran, 11 Eylül – 8 Ekim arasında görülmekte. Bununla birlikte Venüs’ün burcunuzla zor açılar kuracağı 9 Ocak’a kadar olan dönem, 10 Mayıs–3 Haziran, 8 Ekim –5 Kasım tarihleri arasında yanlış anlamalar, ilişkileri yıpratabilecek davranışlardan kaçınmak gerekiyor.
Balık Erkeği:
Balık erkekleri bu yıl Jüpiter sayesinde daha yoğun ve tutkulu beraberlikler yaşayabilir. Mars’ın burcunuzda olduğu 1 Mayıs–12 Haziran döneminde çok daha ateşli bir aşk gündeme gelebilir. Mars aynı zamanda 6 Şubat–20 Mart ve 28 Temmuz’dan sonra da burcunuzla son derece olumlu açı içinde beraberliklerinize pozitif bir hava getirmekte.
2012′de en iyi ilişkiler: Balık–Akrep
2012′de en zor ilişkiler: Balık–Aslan
İş ve Para:
Yılın ikinci yarısında iş ortamındaki değişiklikler, günlük iş düzeninizin değişmesi ve daha fazla ödev ve sorumluluk iş açısından daha fazla baskı getireceğe benziyor. Ayrıca yıl boyunca kurabileceğiniz ortaklıklardan yana da şanslısınız.
Temmuz sonrasında işinizin bir bölümü olarak kısa yolculuklar da gündeme daha sık gelebilir.
Sağlık:
Ağır transitlerin olmaması sağlık açısından önemli problemlerin olmayacağını anlatıyor. Ancak yılın ikinci yarısında Satürn’ün yıpratıcı enerjisini daha fazla hissedeceksiniz. Bu yüzden aşırı çalışma ve alacağınız yeni işler sizi daha fazla yıpratabilir. 6 Şubat’a kadar olan dönemde, 1 Mayıs–12 Haziran arasında sağlığınıza önem vermelisiniz.

Chat – Sohbet
Sohbet Chat Odaları
sohbetci, sohbet, sohbet odalari, seviyeli sohbet, chat odalari, cet, sohbet siteleri, chat siteleri, sohpet, mynet , chat sohbet, sohbet kanalları, sohbet et.Sohbetci,Sohbetcı
Nazlicafem.Net – bedava sohbet odaları, seviyeli sohbet chat siteleri
wWw.Nazlicafem.Net Chat – Sohbet Odaları
sohbet. chat, canlı sohbet, sohbet, sohbet siteleri, sohbet odaları, chat siteleri
Nazlıcafe.com,Nazlımcafem.net,Nazlıcafe.com,Nazlımcafem.net,sohbetmalatya,haber,Nazlıcafem.Net,Nazlıcafem.Net,Nazlıcafem.Net,Nazlıcafem.Net,Nazlıcafem.Net,Nazlıcafem.Net


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,


Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!