Orgazm öğrenilebilir mi?Nazlimcafe Bedava Sohbet

Orgazm, cinselliğin güncelleşmesinden beri belki de üzerinde en çok konuşulan ve yazılan konulardan biri. Kadında ve erkekte orgazmın yaşanması, hissedilmesi durumdan duruma değişiklik gösterir. Kadın ve erkek bazen olağanüstü diye niteleyeceği bir orgazm yaşayabilir.
Öğrenilebilir mi? İnsan, ne yaparsa ne kadar doyumlu bir orgazma ulaşacağını hiçbir zaman önceden kestiremez. İyi bir orgazm için çiftin arasında yakınlık olması ve cinselliklerini yaşamaya önem vermeleri gerekir. Orgazmla ilgili en önemli bilgi orgazmın öğrenilebilir olduğudur. Orgazm bir reflekstir ve özellikle kadınlar da bu refleksi yaşamayı öğrenebilirler. Daha doğru bir deyimle, bu istemli bir reflekstir, aynı idrar yapma ve dışkılama gibi öğrenilebilen bir reflekstir. Erkek nasıl yaşar? Özellikle kadınlarda klitoris sinir yapısı bakımından çok zengindir. Fakat her kadın her cinsel birleşmede orgazma ulaşamayabilir. Burada çiftler arasında genelde veya o birleşme sırasındaki dengenin ve iletişimin önemi büyüktür. Yoksa sadece jenital organların bir şeyler yapması, bir yerlere dokunması yetmemektedir. Eşler bütün bedensel ve cinsel benliklerini sonuna kadar karşılıklı verip alabilmelidirler. Orgazm, erkeğin boşalma sırasında duyduğu histir. Genelde her ikisi aynı anda olur. Yani erkek bir dizi güçlü kas kasılması ile meniyi dışarıya atarken (ejakulasyon) aynı zamanda cinsel uyarımın oluşturduğu cinsel zevkin doruklaştığı orgazm duygusunu yaşar. Erkek cinselliği ile çok eskiden beri yaygın olan görüşe göre, erkek boşalırken orgazm olur veya orgazma ulaşınca boşalır. Daha yeni görüşlere göre, boşalma ve erkeğin orgazmını iki ayrı olgu olarak incelemenin daha gerçekçi olacağını savunanlar var. Çünkü erkeğin masturbasyonda veya cinsel birleşmede bazen meniyi boşalttığı halde, duygusal olarak orgazmı yaşamadığını, bazen boşalmadan da orgazmlar yaşayabildiğini ileri sürmektedirler. Kadın nasıl yaşar? Kadının orgazmını daha iyi anlayabilmek için orgazmı dört aşamada incelemek uygun olur. Bunlar sırasıyla; 1- Uyarım 2- Gerilim 3- Doyum 4- Gevşeme’dir. 1- Uyarım: Uyarım beyne gider. Beyinden kalkan ve omurilikten çıkan uyarı sonucu iç ve dış dudaklara kan gelir. Ve bu kısımların şişip renk değiştirmesine neden olur. Dış dudaklar yanlara doğru çekilerek dölyoluna girişi kolaylaştırır. Bu organlar dokunmaya, cinsel uyarıma artık çok duyarlı bir hale gelmiştir. Memelerin uçları sertleşir ve memeler tümüyle büyür. 2- Gerilim: Cinsel doyumdan başka bir şeyle artık kişinin pek ilgilenmediği, cinsel hazza ulaşmak için uğraşılan bir devredir gerilim. Çeşitli aşk oyunları ile fiziksel ve duygusal bütünleşmeye yönelinir. 3- Doyum (Orgazm): Gerilimin sonunda, kadın denetleyemediği ve denetlemek istemediği gerilimin kendini aştığını hisseder. Orta dereceli bir orgazmda kadın 3-5, kuvvetli bir orgazmda 8-12 kere kasılma hisseder. Başta karın bölgesi kasları olmak üzere hepsi kasılır. Makat çevresi adalelerinde de şiddetli kasılmalar olur. Bu kasılmalarda beyinden salgılanan oksitosin (oxytocin) ve prolaktin hormonunun etkisi olduğu son yıllarda ortaya konmuştur. 4- Gevşeme: Cinsel dürtü ve istekle doyuma ulaştıktan sonra bir gevşeme, rahatlama görülür.

Anahtar Kelimeler

■kadınların boşaldığını nasıl anlarız
■kadının boşaldığını nasıl anlarız
■erkeğin boşaldığını nasıl anlarız
■kizlarin bosaldigini nasil anlariz
■bir kadinin bosaldigini nasil anlariz
■erkegin bosaldigini nasil anlarim
■kızların boşalması nasıl olur
■kızların boşaldığını nerden anlarız
■kızın boşal dığı an
■kızın boşaldığını nasıl anlarız
nazlimcafe sohbet, nazlimcafe chat, nazlimcafe cet, nazlimcafe muhabbet, nazlimcafe kameralı sohbet,nazlimcafe cet sitesi,nazlimcafe sohbet sitesi,nazlimcafe,sohbetci, sohbet, sohbet odalari, seviyeli sohbet, chat odalari, cet, sohbet siteleri, chat siteleri, sohpet, mynet , chat sohbet, sohbet kanalları, sohbet et.Sohbetci,Sohbetcı,Sohbetde. sohbet sohbetyap, chat, sohbetim odaları,sexssohbet.sexs.cinselisohbet,cinselik. bedava chat, kameralı sohbet, muhabbet, chat sohbetci, sohbet sitesi, mirc, sohbet yap, sohpet, çet.canim Sohbet Odası canim cet canim chat ,damarsohbet.gewezw,geveze,sohbet,Kanalı,canimsohbet.Nazlı,nazli,nazlim,nazlım,nazlimcafe,nazlımcafe,nazlicafe,nazlicafem


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :


Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.siz de yorum yazın.