Başbakan: İkinci Habur’a İzin Yok

Başbakan Erdoğan AK Parti İl Danışma Meclisi’nde konuştu.
Başbakan Erdoğan AK Parti İl Danışma Meclisi’nde konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Biz başı öne eğilecek millet değiliz. Biz iradesi teslim alınacak, özgürlüğüne ipotek konulacak, istikameti başları tarafından belirlenecek millet değiliz.

Hiçbir örgütün irademize yön vermesine, bize ahkam kesmesine izin vermeyiz. Türkiye büyük devlettir.

Türkiye’yi asla tek taraflı etki altına alınacak, yönlendirilecek üst perdeden hizaya çekilecek ülke olarak kimse görmesinç Biz alçak gönüllüyüz ama alçaklık kompleksi ile hareket etmeyiz.

TÜRKİYE KİMSENİN ŞAMAR OĞLANI DEĞİLDİR

Sabrımız, tahammülümüz, yumuşak başlılığımız kimse tarafından farklı anlaşılmasın. Türkiye kimsenin şamar oğlanı değildir. Türkiye kimsenin üzerinde operasyona ameliyata yöneliceği ülke değildir. Türkiye içişlerine karışılacak dışarıdan yasama, yürütme, yargı sistemine burun sokulacak ülke değildir.

AB’YE ÜYELİK SÜRECİ

Türkiye dış politikada kendine istikamet çizilecek ülke değildir. Biz batıya doğru akan istikabal içinde kalıba sokulacak, bir çocuk gibi avutulacak ülke değiliz.

Sözlerimi istikamet değişimi olarak algılayanlar varsa yanılgının içindedirler. Nasıl ki aziz milletimizin belirlediği istikamette yürüdüysek bundan sonra da milletin gösteridği istikamette yürüyeceğiz. Bizim oyalanmaya tahammülümüz yoktur. Biz sudan bahanelerle komik herekçelerle kapıda bekletilecek ülke değiliz.

54 yıldır Türkiye oyalanıyor. Çıkıyorlar bize kritrleri yerine getirmiyorsunuz diyor. Kriterleri karşılamadığı halde birçok ülkeyi üye yapıyorsunuz. Ama iş Türkiye’ye gelince bu kriterleri öne sürüyorsunuz.

Bir gerçek var. Biz göreve geldiğimizde o dönem yapılan her türlü liderler zirvesine Avrupa Birliği’nde katılıyorduk. Sarkozy geldi. Sarkoy liderler Merkel’le anlaştı. Ve biz liderler zirvesinden çıkartıldık. Sadece biz davet edilmemekle kalmadı. Dışişleri bakanlarımızla bile yapılan görüşmeler eserle gibi şeyler. İşi hafife aldılar. Bu arada 15 ülke Avrupa Birliği’nin üyesiydi.Bunlardan biri Güney Kıbrıs’ın dahil edilmesidir.

DAVOS’UN BENDE İKİ HATIRASI VAR

Davos’un benim dünyamda iki hatırası var. Bunlardan biri olumludur. Biri olumsuzdur. Olumlu olan Kofi Anna’a yaptığım tekliftir.

Başarısız olduğumuz ve bana kötü hatıra bırakan da Şimon Peres’tir. Bildiğiniz gibi ‘one minute’ olayı..

GÜNEY KIBRIS DİYE BİR DEVLET YOKTUR

Dünyada Kıbrıs diye bir devlet yoktur. Onlar sadece oyalama politikaları ile zaman kazanmaya çalışıyor.

Güney Kıbrıs hangi kriterle Avrupa Birliğine üye yapılmıştır.Bunun adalet değeri var mı?Tamami ile ideolojik yaklaşımdır. Ve Türkiye’yi almama nedenleri ideolojik yaklaşımdır. Ya sabır diyoruz. Türkiye’yi eleştire, Türkiye’nin önüne kriterler çıkaran Avrupa Birliğine soru sormak istiyorum. Siz bir yandan Türkiye’yi kriterlere uymamakla itham edip bir yandan Türkiye’ye abedel ödedeten teröre neden musama gösteriyorsunuz? Sürekli terör sorunundan dem vurduğunuz halde niçin Türkiye’nin terörle mücadelesine gereken desteği vermiyorsunuz. Avrupa ülkelerinde kırmızı bültenle aranan azılı canilere kol kanat geriliyor. Berlin’in göbeğinde bölücü terör örgütünün liderinin asılı olduğu çadırda para toplanıyor. Türkiye’de cinayet işledikleri sabit olan militanlar mahkemelrde hoşgörü ile yargılanıp, komik cezalarla sokağa salınıyor. Terör örgütlerinin para toplanmasına, bu paraları sevk ve idare etmelerine müsama gösteriliyor. O azalı teröristler benim ülkemde alçakça suikastlar düzenliyor. Biz bunları o yöneticilerin önüne koyduğumuzda özgürlük diyorlar. İnsan katletmek ne zamandan beri özgürlükten sayılır oldu. Terör örgütü kurmaya musama göstermek ne zamandan beri demokrasi oldu? Sizinle terörle mücadelenize biz destek vereceğiz. Bizim Avrupa Birliği noktasında tahammülümüz zayıfladığı gibi terör konusunda musamamız kalmamıştır. Paris’teki olay, ardından ABD Elçiliğine gerçekleştirilen olay Avrupa ile teör arsındaki muhabbetin sorgulanması gereğini ortaya koymuştur. Biz bunun üzerine kararlılıkla gideceğiz.

MAYIS AYINDA BU DEFTERİ KAPATACAĞIZ

Şimdi ben size burada yeni bir rekorun müjdesini vereceğim. Merkez Bankamızın rezevleri 125 milyar 230 milyon dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Göreve geldiğimizde bu 27,5 milyar dolardı, şimdi 125 milyar doları aştı.

Mayıs ayında IMF defterini kapatacağız. IMF’ye 5 milyar dolar borç vermek için müzakaler devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU’NA KIS KIS GÜLÜYORLARDIR

CHP Genel Başkanı Portekiz’e gitti. Orada Türkiye ekonomisini yerden yere vurmaya çalıştı. CHP Başkanı’nı dinleyen üyeler bu yoldaşın kendi ülkesinden haberi yok demişlerdir. İçlerinden kıs kıs gülmüşlerdir. Avrupa’da Türkiye ekonomisinin başarı hikayeleri konuşuluyor ama bu beyefendi çıkmış Portesiz’de yergi ortaya koyuyor. Türkiye’nin sessiz devrimleri her yer konuşuluyor ülkemizin ana muhalefeti bunları konuşuyor.

PKK SİLAH BIRAKACAK

Terör meselesini gündemimizden çıkartacağız. Türkiye’yi çekemiyenler tarafından desteklenen terör olgusundan kurtulmak durumundayız. Hafta içinde çıkarttığımız yaasayla terörün finans kaynaklarına darbe vuruyoruz. Bu konuda da yersiz kaygıların okuştuğunu görüyorum. Bu yeni yasa terörle mücadeleye etki katacak yasadır. Silahların bırakılması, fikirlerin siyasetin konuşması için adımlarımızı atıyoruz. Bölücü terör örgütü silahlarını bırakmadığı sürece güvenlik güçlerimizden kimse operasyonları durdurmasını beklemesin. Onlar silahları bırakacak ve bırakmakla da kalmayacak.

TERÖRÜN FİNANSMANI TASARISI

Kamuoyunda yersiz bir kısım kaygılar var. AK Parti hükümeti hiçbir haksızlığa kesinlikle geçit vermez

Terörün finansmanı ile ilgili tasarıyı hazırlarken insan hakları, terör ve hukuk arasındaki dengeyi hassasiyetle gözettik
İçerdeki meselelerde yetki yargıda olacak. BM kararlarında Bakanlar Kurulu yetkili olacak. Yeni yasayla ilgili hiçbir endişeye mahal yoktur
Bu yeni yasa Türkiye ve küresel ölçekte terörle mücadeleye güç katacak bir yasadır

İKİNCİ HABUR’A İZİN YOK

Başbakan konuşmasının bu bölümünde geçtiğimiz yıllarda bir grup PKK’lının silah bırakarak “iyi niyet” girişimi ile Türkiye’ye gelişlerinde Habur Sınır Kapısı’nda törenlerle karşılanmasına gönderme yaptı.

İşte o can alıcı bölüm:

Bölücü terör örgütü silahlarını bırakmadığı sürece güvenlik güçlerimizden kimse operasyonları durdurmasını beklemesin.
Silahları bırakmakla da kalmayacak. İkinci veya üçüncü ülkelere gitmesine de izin vereceğiz. Teröristler başka bir ülkeye giderken onların Türkiye’den çıkışları esnasında geçmişteki hataya düşmeyiz, müsamaha gösteririz.

SANDIK KAPANDIĞI AN SEÇİM ÇALIŞMASI BAŞLAR

Seçim çalışmalarını seçimin bittiği sandıkların kapandığı andan itibaren başlatırız. Biz bugün seçim çalışması başlatmıyoruz. Seçim çalışması Haziran’da başladı. 2011’de… Biz bir ay kala meydanlara çıkanlardan değiliz
Biz bugün milletim için ne yaptım diyen bir partiyiz. Mahalli seçimlere 13 ya kala İstanbul’da çalışmalara hız kazandırılmasını rica ediyorum

İSTANBUL’A İKİ YENİ ŞEHİR

Asrın projesi olarak bilinen Marmaray’ı 29 Ekim’e yetiştirme gayretindeyiz
Ankara-İstanbul hızlı tren hattı da tamamlanma çalışmasına geldi, Büyük ihtimal Eylül- Ekim’e yetiştireceğiz. İstanbul’a biri Avrupa yakasında diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki şehir projemiz var. İki şehir projesi ile adeta bir yeni İstanbul inşa edeceği 1+1 şeklinde 2 milyon nüfusu olacak

MİTİNG ALANINI DOLDURUR MUSUN DOLDURMAZ MISIN

2 alan olacak mitingler için. Taksim mi olsun falan filan… Doldurur musun doldurmaz mısın bizi ilgilendirmez. Bunlar hizmet diye bir şeyi anlamıyor
Bu ülkede sol bir garip. Hizmet diye bir şey bunların dünyasında yok. Bunlar nasıl kalktıysalar öyle yatmak isterler. Biz hayatımızı dünyadaki gelişmelerle güncelleyerek devam ettirmek istiyoruz. İstanbul’un içinde tarihle kucaklaşan bir meydan yok

RET VERECEK

Sultanahmet bizim için nasıl önemliyse Taksim meydanı aslında rücu edecek
Taksim kışlası var idi. Yaklaşık 150 yıllık mazisiyle. Bu Taksim Kışlası’nın aslını inşa edilmesini istiyoruz. Birileri de karşı çıkıyor. İstanbul’daki kurul. Ama bu kurulun üstünde bir yer var. Ankara’da. İnceleyecek kurulun kararını. Ret verecek bitecek bu iş.

Biz yanlışların peşinden giden bir iktidar değiliz.
Yeri geldiği zaman tarihi eserlere dokundurtmayız. Burada nasıl dokunduruyorsun. Taksim meydanını sökmüşsünüz Taksim stadı yapmışsınız. Trafik de alta alınınca siz istiklal caddesinde rezidansından AVM’ye, müzeye burası farklı bir çekim alanı olacak. Dünyada çekim alanı olacak. Bunlar her şeye karşı Birinci ve 2.’nciye karşıydı. 3.’ye de karşılar şimdi. İnşallah eşsiz bir köprü olacak. Böyle bir güzelliğe sahip olacak
İstanbul İzmir otoyolu, İzmit körfezine yapılacak muhteşem bir köprü üzerine geçerek tamamlanacak.

Nazlıcafem,Bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
Chat Sohbet
Bedava Sohbet

 • Sohbet

 • Facebook Profilinde Paylaş
  Ekleyen by :
  Yorumlar : Yorum Yok
  Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , ,


  Değerli Yorumcumuz;
  Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

  - Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
  - Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
  - Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
  - Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.  siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!