Başörtülü Yarışmacı Jüriyi Bombaladı

Show TV’de yayınlanan Bugün Ne Giysem adlı yarışmada üçüncü olan başörtülü Ayşe Doğan, ilginç açıklamalarda bulundu.
Muhafazakar kadının modernleşmesini temsil etti” diye sunulan Ayşe Doğan, jüri üyelerini fena bombaladı.

“Bugün Ne Giysem” adlı kıyafet yarışmasına türbanıyla katılan Ayşe Doğan çok konuşulmuştu. Bir gazeteye konuşan Doğan, programı ve jüri üyelerini kendisini kullanmakla suçladı.

-Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

5 yaşında ve otizm hastası olan oğlumlu birlikte, İstanbul’da yalnız yaşıyorum.

-Eşiniz yok mu?

Hayır ayrıldık.

-Neden?

Şiddet uyguluyordu, ayrıldık. Çocuğumuza karşı da vefasız, arayıp sormaz.

-Nerde nasıl yaşıyorsunuz, geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?

İstanbul’da iki odalı bir evde kirada oturuyoruz. Kaymakamlık yardımıyla idare ediyoruz.

-Bu yarışmaya katılmanız nasıl oldu?

Çocuğumun tedavisi için paraya ihtiyacım var ama sürekli bakıma muhtaç oğlum nedeniyle çalışamıyorum. Büyük ödülü kazanırsam diye düşündüm.

-Sonuç?

Büyük bir hüsran yaşadım. Benim sıram geldiğince programın reytingleri artıyordu, birincilik benim hakkımdı. Ama yapmadılar.

-Diğer benzer yarışmalarda olduğu gibi bu programda da yapımcıların tanıdıkları kişilerin yarışmacı yapıldıkları iddiası doğru mu?

Bu programda öyleydi. Diğer yarışmacılar kendi tanıdıklarıydı. Çekimlerde bunu anladım. Birgün birini odaya çektiler, birşeyler konuştular. Sonradan anladım Hakan Akkaya ile tanışıyormuş. Ve o kız o gün jüri tarafından favori gösterildi.

-Programda “başörtülülere rol model” gibi sunulmak istendiğiniz doğru mu? Başörtülüleri temsil ediyormuşunuz gibi?..

Maalesef jürinin bu yönde ifadeleri oldu. Bu beni çok rahatsız etti.

-Böyle bir iddianız yoktu yani?

Hayır kesinlikle, ben haddini bilen biriyim. Benim örtüm bana, hiçbir zaman böyle bir düşüncem olmadı. Ama benim üzerimden siyaset yaptılar.

-Nasıl siyaset?

Beni başörtülülerin temsilcisi gibi göstermeye çalıştılar. Oysa hiç öyle değil. Demin söyledim, ben haddini bilen biriyim. Hiçbir zaman böyle bir iddiam olmadı, olamaz da. Kimim ki ben. Buna rağmen örneğin jürilerden Güneri Civaoğlu, ben çıktığımda podyuma, çarşaflılara gönderme yaptı. Dilim tutuldu sanki, konuşamadım, savunmasız kaldım. Cumhuriyet’ten, çarşaftan bahsetti. Çarşaflıların açıla açıla bu şekle geldiklerini falan söyledi. Bu bir aşağılama ve hakaretti, cevap veremedim. Çok ağırıma gitti.

-Bu konuda hiç tepkiniz oldu mu, jüriye, program yetkililerine?

Evet oldu. Podyum çekiminde söyledim hem de ama kestiler o bölümü, yayınlamadılar.

-Nasıl tepki?

Yarışmanın ilk günleri muhafazakar insanlardan çok tepki geldi bana, programa. Bana yakıştıramadıklarını söylüyorlardı, programa da ‘başörtülüleri temsil ediyormuş gibi lanse ediyorsunuz’ diye tepki geliyordu. Haklılardı da. Final çekiminde dedim ki, ‘Benden tesettürlü diye bahsediyorlar, ben tesettürlü değilim, sadece başörtülüyüm, ben tesettürlü insanların vebaline giremem, kendim olarak katıldım bu yarışmaya. Onları temsil gibi bir niyetim asla yok.’ Benim üzerimden tesettürlü insanlara laf gelmesin diye bunları söyledim programda. Ama bunları kestiler, yayınlamadılar. Beni tesettürlü bayanların temsilcisi gibi sunmaya devam ettiler.

-Yarışma süresince medyada haberleriniz çıktı mı, bu haberler de bu yönde miydi?

Evet. Örneğin Posta gazetesi ‘Cumhuriyetçi anneanne torunlarını solladı’ diye başlık attı. Birinci ile benim fotoğrafımı koymuşlar. Beni gösteriyorlardı.

-Programda jüri Hakan Akkaya’nın Nene Hatun’a hakaret ettiği doğru mu?

Bir yarışmacıya “Buraya Nene Hatun gibi gelemezsin” demiş galiba. Çok tepki geldi kanala. Hatta bir grup Erzurumlu vatandaş kanalın önünde tepki eylemi yaptı. ‘Özür dilesin yoksa, daha çok kişiyle gelip, protesto edeceğiz’ dediler. Biz provodaydık o zaman kanalda. Hakan Akkaya’nın özür dilemek gibi bir niyeti olmadığı gibi ‘Allah’ın dağlıları’ diye, dışarıdaki gruba hakaretler ettiğini anlatıyorlardı.

-Yarışmadan çekilmeyi düşündünüz mü hiç?

Düşündüm. Ailem de tepkiliydi zaten. Ama olmadı. 30 bin TL tazminat ödememiz gerektiğini söylediler. Öderseniz çekilebilirsiniz dediler. İlk başta birşeyler imzalatmışlardı, kontrat mı ne, onun gereğiymiş. Bu yüzden çekilemedim.

-Yarışmanın ödülü neydi? Kazananlara ödülleri verildi mi?

Birinciye 100 bin TL para ödülü verileceği söylendi. Ama duyduğuma göre daha 2011’in birincisine ödülü verilmemiş.

-Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Çocuğum için katıldım yarışmaya. Kendimce başörtülüyüm, bunu istismar ettiler. Beni tüm tesettürlülerin, başörtülülerin temsilcisi gibi göstermeye çalıştılar, tepki gösterdim, öyle değil olamaz da dedim, yayınlamadılar. Çocuğum için kazanmaya çıktım, daha çok kaybettim.
Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Bedava sohbet odalari,
bedava sohbet odalari
bedava sohbet odalari
bedava sohbet odalari
< <

 • Sohbet
 • < < < bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari bedava sohbet odalari  en iyi arkadas sozleri ,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet, ,Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar
  ,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çetGüzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar


  Facebook Profilinde Paylaş
  Ekleyen by :
  Yorumlar : Yorum Yok
  Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , ,


  Değerli Yorumcumuz;
  Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

  - Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
  - Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
  - Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
  - Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.  siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!