Demirtaş İmralı için Tarih Verdi

Selahattin Demirtaş, barış sürecinin en fazla iki hafta içinde netleşeceğini ifade etti.
Barış ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Yeni barış süreci deniliyorsa bu beklenti ve taleplerimizle çözüm sürecinin içinde olacağız. En fazla iki hafta içinde süreç netleşecektir. AKP’nin yapmak istediğini göreceğiz. Yıllardır barış istedik diye bize hakaretler edildi. Tutuklandık veya yok edildik” dedi.

BDP Ağrı 2. Olağan İl Kongresi Kutlu Aktaş Spor Salonu’nda yapıldı. Kongreye Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP PM üyesi Murat Öztürk, BDP’li belediye başkanları ile il ve ilçe örgütü yöneticileri katıldı. Kongrede divan üyeleri tarafından yapılan kısa konuşmalarda Paris’de öldürülen üç Kürt kadın siyasetçi anılarak, faillerin bir an önce bulunması istendi. Kongrede konuşan Selahattin Demirtaş, özellikle Ağrı’daki belli başlı ailelere seslendiğini belirterek, “Gelin Kürt halkının yanında yer alın ve hep beraber Ağrı’yı kalkındıralım. Yeni bir süreçten bahsediliyor. Her şeyi çözecek güç halktan geliyor. Artık biz Ağrı halkı kendini yönetsin istiyoruz. Biz bölge meclislerinin kurulmasını istiyoruz. Eğer bu isteklerimiz oluşursa Ağrı iki yılda en cazip turizm merkezi haline gelir. Yeni barış süreci deniliyorsa bu beklenti ve taleplerimizle çözüm sürecinin içinde olacağız. En fazla iki hafta içinde süreç netleşecektir. AKP’nin yapmak istediğini göreceğiz. Yıllardır barış istedik diye bize hakaretler edildi. Tutuklandık veya yok edildik” dedi.

-ANADİLDE EĞİTİM OLMAZSA OLMAZLARIMIZDANDIR-

Demirtaş, kongereye katılanlardan, BDP’den açıklama yapılmadıkca AK Parti’den yapılan açıklamalara kanılmaması istendi. Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

“Bizde isim de önemli değil. Bizim her vekilimiz İmralı’ya gidecek güçte ve yetenektedir. Ortada bir kriz falan yoktur. Krizi yaratan hükümettir. Çünkü elinde bir çözüm politikası yoktur. Hergün isim tartışması yapıyorlar. Bunlarla sürecin ilerlemeyeceğini herkesin bilmesi gerekiyor. Yeni Anayasa tartışmaları ile birlikte kalıcı barış adımları atılacaksa, Allah vergisi dilimizi bile konuşamıyoruz. Şimdi bunu kime sorsan bunun adaletsizlik olduğunu söyler. Eğer sen gerçekten Allah’a inanıyorsan bunların haksızlık olduğunu bilmelisin. Anadilde eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Bizim anadilimiz tarihimiz ve kültürümüzdür. Bir anadilde dünyanın en güzel türküsü ve masalı anlatılır. Eğer anadil elinde alınırsa elinde bir kuru beden kalır.”

Yeni çözüm sürecinde Kürtlerin anadilde eğitimden asla vazgeçmeyeceğini belirten Demirtaş, “Bu topraklarda illa ki Kürtler anadillerinde eğitim görecektir. Bizi yetiştirenlere bir hayal olarak görünüyordu. Ancak artık bunlar gerçekleşecek. Artık Kürtleri dikkate almayan hiçbir ülke yoktur. Bizi bu halimizle kabul edenler canımız kardeşimizdir. Ancak bizi kabul etmeyenler bizim gözümüzde zerre kadar değeri olmayan acizlerdir” dedi. Suriye’de halkın kendini yönettiğini savunan Demirtaş, bunun birlik ve beraberlikten geldiğini söyledi.

-BARIŞ DİLİ KONUŞACAKSAK YAPILAN OPERASYONLAR DERHAL SON BULMALI-

Kongrede konuşan BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Türkiye’nin en büyük sorununun Kürt sorunu olduğunu iddia etti. Şimdiye kadar Kürt sorununda izlenen yolların artık bir tarafa bırakılması gerektiğini söyleyen Aksoy, “Kürt halkı artık statü istiyor. Statüsüz ve özgürlüksüz bir yaşamı asla kabul etmeyeceğiz. Sayın Öcalan’ın özgürlüğünü Kürt halkı istiyor. 3 milyon kişi sayın Abdullah Öcalan’ın iradesidir. Artık Kürt ve Türk analarının gözyaşları dinsin. Eğer barış dili konuşacaksak yapılan operasyonlar derhal son bulmalıdır. Barış ancak operasyonların durması ile gerçekleşecektir” dedi. – Ankara

Nazlıcafem,Bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
bedava sohbet odaları
Chat Sohbet
Bedava Sohbet


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , ,


Değerli Yorumcumuz;
Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

- Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
- Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
- Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
- Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!