Karadayı, ifadesinde Çevik Bir’i suçladı

Genelkurmay Başkanı Karadayı’nın 28 Şubat soruşturması kapsamında verdiği savcılık ifadesinin ayrıntılarına ulaştı. Çevik Bir’i emir-komuta zincirinin dışına çıkmakla suçlayan Karadayı, “Görülüyor ki süreçte by-pass edilmişim” dedi.

“Çevik Bir emir-komuta zincirinin dışına çıkmıştır, ben by-pass edilmişim.”
Bu sözler 28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklama kararıyla mahkemeye sevk edilen ve ardından serbest bırakılan eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’ya ait.
İfadesinde, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan eski Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir’i suçlayan Karadayı şunları söyledi:
“Demokrasiye bağlılığımızın hiçbir zaman dışına çıkmadık. Ben 53 senelik askerim, şeref madalyası taşıyan bir subayım. Meclis Darbe Komisyonu’na kendi rızamla gittim.
Çevik Bir bundan alınganlık gösterip, suç duyurusunda bulunmasaydı, bu muameleye maruz kalacak mıydım? Ama her şeye rağmen bir hırsla bu açıklamaları yapmıştır. Ona kırgın değilim.”
‘EMİR-KOMUTA ZİNCİRİNİN DIŞINA ÇIKILDI’
Edinilen bilgiye göre soruşturma savcısı Mustafa Bilgili, Karadayı’ya Batı Çalışma Grubu belgelerini gösterdi ve “Bunlardan bilginiz var mı?” diye sordu.
Belgeleri inceleyen Karadayı, Çevik Bir’in emir-komuta zinciri dışına çıktığını iddia etti ve şöyle devam etti:
“Şerefimle temin ederim ki, bu belgeleri hayatımda ilk kez görüyorum. İkinci başkan olarak Çevik Bir’in kuvvet komutanlarına hitaben kaleme aldığı bu belgeler askeri yazışma usullerine uygun degildir.
İkinci komutan, kuvvet komutanlarına benim bilgim, talimatım olmadan yazı yazamaz, talimat veremez. Ben kurmay binbaşı iken Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bir yazı yazdım ortalık birbirine girdi. Kuralların dışına çıkılmıştır. Görülüyor ki süreçte by-pass edilmişim.”
‘DEMİREL’Lİ SAVUNMA
Karadayı kendini savunurken, dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, “Karadayı kendisine yakışmayacak bir davranışta bulunmamıştır” açıklamasının bulunduğu gazete kupürünü savcıya delil olarak sundu.
YURTDIŞINA ÇIKAMAYACAK
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında önceki gün önemli bir gelişme yaşanmıştı.
Savcının talimatı üzerine Ankara’ya getirilen dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, 3.5 saat süren savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.
Ankara Özgürlük Hakimi Halil İbrahim Kütük, “Soyut şüphe başlı başına tutuklama gerekçesi yapılamaz. Adli kontrol yeterliyse tutuklama istisnadır” kanaatiyle Karadayı’yı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmıştı.
Hakkında yurtdışı çıkış yasağı konulan Karadayı, her çarşamba karakola giderek imza verecek.
Kaynak: NTV

Bedava sohbet odalari,
bedava sohbet odalari
bedava sohbet odalari
bedava sohbet odalari

 • Sohbet
 • bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari
  bedava sohbet odalari  en iyi arkadas sozleri ,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet, ,Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar
  ,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çetGüzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar

  Nazlıcafem.Net ,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet,Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar
  Chat – Sohbet,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet, ,Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar
  Sohbet Chat Odaları,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet, Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar,Sohbet , Chat , Mirc ,indir ,çet ,Güzel Sözler , Aşk , Sevgi , Arkadaş , Burçlar


  Facebook Profilinde Paylaş
  Ekleyen by :
  Yorumlar : Yorum Yok
  Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , ,


  Değerli Yorumcumuz;
  Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

  - Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
  - Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
  - Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
  - Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.  siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!