CHAT NEDİR?Chat Sohbet Odaları chat…


CHAT NEDİR?
Nazlıcafem Chat Sohbet Odaları chat -CHAT NEDİR?
Chat kelimesinin türkçe bir sözlükte geçtiğini sanmıyorum ama genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklayabiliriz.

İnternet üzerinden chat yapmanız için ilk olarak icq veya mirc gibi bir programa ihtiyacınız olacaktır. Bu programları programlar bölümümüzden bulabilirsiniz.

Bu programların bizi ilgilendiren kısmı bence mirc çünkü bu sayfaya geldiyseniz büyük ihtimalle #Eskişehir kanalına uğramışsınızdır.

Mirc internet üzerindeki belli server’lara bağlanarak internet üzerinden diğer insanlarla genel veya özel olarak chat yapmak için kullanılan bir programdır. Bu programın nasıl çalıştığını anlatmayacağım çünkü aranızda bilmeyen olduğunu sanmıyorum eğer warsa bize
http://www.Nazlimcafem.Net kanalından ulaşabilirler.

İrc’de size yardımcı olacak üç tane bilgisayar wardır. Bunlara Nickserv , Chanserv ve Memoserv denilmektedir.

NICKSERV :

Kendileri nicklerden sorumlu bilgisayarımız olup nicklerle ilgili her türlü sorunu çözmekle görevlidir.

EN ÖNEMLİ NICKSERV KOMUTLARI :
•Register : Bu komut irc üzerinde bir nicki sahiplenmek için kullanılır. Kullanım şekli “/msg nickserv register şifreniz” şeklindedir.
•Identify : Bu komut irc üzerinde kullandığınız nickin size ait olduğunu belirtmek için “/msg nickserv identify şifreniz” şeklinde kullanılır.
•Recover : Bu komut hattan düştüğünüzde nickiniz hala kullanımda görünüyorsa veya nickinizi sizden başkası kullanıyorsa nicki irc’den atmak için kullanılmaktadır. “/msg nickserv recover nickiniz şifreniz”.
•Kill : Nickinizin sizden başka biri tarafından kullanılmamasını sağlar. Eğer biri sizin nickinizle irc’ye bağlanırsa server bir dakika içinde nicki identify etmesini ister bir dakikanın sonunda o kişinin bağlantısını keser. “/msg nickserv set kill on/off”

CHANSERV :

Bu bilgisayar kanallardan sorumludur. Yeni bir kanal açmak veya o kanala yeni aop’lar eklemek için kendilerine başvurmanız gerekmektedir.

EN ÖNEMLİ CHANSERV KOMUTLARI :
•Register : Bir kanalı sahiplenmek için kullanılır. “/msg chanserv register #kanal adı Şifreniz açıklama”
•Identify : Bir kanalın sahibi olduğunuzu server’a tanıtır. Ve o kanalda founder (en üst yetki seviyesindeki kişi) olursunuz. Dİğer chanserv komutlarını kullanabilmeniz için gereklidir. “/msg chanserv identify #kanal adı şifreniz”
•Topiclock : Kanalın topic’ini kimsenin değiştirememesini sağlar.”/msg chanserv #kanal adı set topiclock on/off”

MEMOSERV :

Bu server ise arkadaşlarınıza mesaj bırakmak için kullanılır.

EN ÖNEMLİ MEMOSERV KOMUTLARI :
•Send : Mesaj göndermek için kullanılır. “/msg memoserv send nick mesaj”
•Read : Size gelen mesajları okumak için kullanılır. “/msg memoserv read last/new”
•List : Size gelen tüm mesajları listeler. “/msg memoserv list”
•Del : İstediğiniz bir mesajı siler. “/msg memoserv del * (* silmek istediğiniz mesajın numarasıdır

Nazlıcafem.Net Chat Bedava-sohbet-odaları
Sohbet Chat Odaları
http://www.Nazlimcafem.Net
Sohbet. sohbet sohbet, chat, sohbet odaları, bedava chat,

Chat Sohbet
Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet
  Chat Sohbet
  Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet
  bedava sohbet
  wWw.sevecennet.com
  Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Chat Odaları
  Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Chat Odaları
  Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Chat Odaları
  Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Chat Odaları

 • Sohbet
 • Chat Nedir.? Nasıl Yapılır.?

  Chat kelimesinin türkçe bir sözlükte geçtiğini sanmıyorum ama genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklayabiliriz.

  Pek çok kişi aynı anda Internete bağlı. Yani pek çok kişinin bilgisayarıyla bağlantıya geçebiliriz. Tabii bu iş farklı yöntemlerle, farklı programlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Şunu düşünün: Madem diğer bir bilgisayar ile bağlantı kurabiliyoruz, bilgisayarımızdaki veriler telefon hattı aracılığıyla anında iletilebiliyor, o zaman başka kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak, karşılıklı yazışabiliriz. Yazdıklarımız anında karşı bilgisayara gönderilir, karşı tarafın yazdıkları da bizim bilgisayarımızda görünür. İşte Internette sohbet (chat) olarak özetleyebileceğimiz IRC nin (Internet Relay Chat) özü budur. Yine Internete sürekli bağlı sunucu bilgisayarlara kurulan IRC sunucu yazılımları aradaki bağlantıyı sağlar. Internette farklı sohbet türleri vardır ama IRC nin esası şudur: Bir IRC programı edindikten ve Internete bağlandıktan sonra bu programa IRC sunucularının adresini tanımlar ve bu sunuculara bağlanırız. IRC programımız bize bu sunucudaki “sohbet odalarını” gösterir. Bu odalardan birine girip, o odadaki diğer kullanıcılarla anında yazışabiliriz. IRC programımızda özel seçenekleri kullanmadıkça yazdıklarımız o odaya bağlanan herkes tarafından görülür; tabii onların yazdıklarını da biz görürüz.
  Kullanıcılar IRC yazılımlarından belirli komutlar vererek sadece bir veya daha çok kişiye açık şekilde sohbet edebilirler. Sohbet yazışarak gerçekleştirilir, yani metin tabanlıdır. Ancak Microsoft Chat gibi programlar metin tabanlı olmalarının yanı sıra, kullanıcılar birer çizgi karakter seçerek sohbetleri çizgi roman karelerinde olduğu gibi izleyebilirler. Hatta bu karakterlere yazdığınız soru ve ünlem işaretlerine, sözcüklere göre veya bir şablon üzerinden mimikler ve jestler verilebilir. Sadece metin tabanlı olan ancak çok yaygın kullanılan bir diğer sohbet programı, shareware sitelerinde bulabileceğiniz mIRC dir. Bu tür programlar, sohbet ederken istenirse karşı tarafa dosya gönderilmesini de sağlarlar.

  Bir de Web tabanlı sohbet odaları olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yani özel bir IRC yazılımıyla bir IRC sunucusuna bağlanmak yerine, Web tarayıcı programınızla bu görevi üstlenen bir Web sayfasına bağlanıp bu sayfadaki metin satırlarına yazarak, o sayfaya aynı anda bağlanan başka kişilerle sohbet edebilirsiniz.
  nazlimcafem.net – nazli sohbet, sohbet chat kanalları
  nazlimcafem.net – nazli sohbet, sohbet chat kanalları
  nazlimcafem.net – nazli sohbet, sohbet chat kanalları
  Sohbet. sohbet sohbet, chat, sohbet odaları, bedava chat
  http://wWw.Nazlicafem.Net

  sohbet. chat, canlı sohbet, sohbet, sohbet siteleri, sohbet odaları, chat siteleri

  Arkadaşlar Yeniden merhaba, Şimdi Sohbet Nickleri Sohbet Rumuzları hakkında Biraz Gündemdeki Konulardan Bilgi vereceğiz. yardım kanalımıza gelen bir çok user Nickler’den Şikayet Ediyor Güzel Nick Ve Karizmatik Nickler Talep Ediyorlar ve Bize Danışıyorlar 🙂 Aslında Komik Bir Durum yani Nick Nedir ki? istediğin Bir Nicki Al ve Sohbet Et Ama Çoğu Sohbet Kullanıcımız Arkadaş Bulamamalarının Sebebini Sohbet Nickleri’nden yani Sizi Deyiminizle Rumzulardan kaynaklandığını Söylüyorlar. 🙂

  Şimdi Sohbet44.Com oLarak Sizlere Bir Kıyak yapacağız Ve Sohbet Tecrubemize Dayanarak Size En carizmatik ve Göze çarpacak Nickleri Sunacağız Umarım beğenirsiniz, Haaaa En Güzel Ve Göze çarpacak Nickleri Sunucağız Ama Komik Olanlarıda Yazmadan geçemeyiz Dimi 🙂 hadi Bakalım beğenecekmisiniz Umarım beğenirsiniz Sizde beğendiğiniz Nickleri Bizimle paylaşabilirsiniz, Yapmanız Gereken Sadece Alttaki Yorum Kısmına Bilgilerini Girdikten Sonra Sevdiğiniz Sohbet Nicklerini Yazmakla Bize ve Arkadaşlarınıza paylaşım Sağlayacaksınız. Şimdiden teşekkür Ederiz…

  ~ Sohbet Nickleri Sohbet Rumuzları ~

  Bayan Nickleri Bayan Rumuzları :

  eDDa, ŞhekEr_kIsH, ThatLy_KeK, PheriLiÇe, PrinCeSs, aZrAcIk, BaBy_girL, SuZaNNa, RoMantik_PrenSes

  beatifuL-BaBy, CiCiLi_biCiLi, AtEş_bÖcEgi, Candy_GirL, SusKuN_ZamBaK, Acemi_CadI, SeLeNa, TaTLI_Cady

  PiLLy_BheBek, ÇiÇekÇi-KıZ, SoN_LaLe, BaYaN-ÇoK-biLmiŞh, TiFaNNy, SugaR-GirL, PeMbE_DiZi_DeLiSy

  KeLeBeK_kIz, SaNaL_BeBeK, CaNKıZ, SüPeR_BaBy, BarBie_Baby, BaByFaCe, TürKiSh_DeLight, TurKei_PrinCeSs

  TürKiSh_BabiE, LoVe_GirL, Nice_Babe, GhoSt-BaBez, DiŞi-AzRaiL, ArtiSt_KıZ, NiLLy, SeVimLi-KeLeBeK, FiFi

  SeMPaTiK_HaTuN, Crazy_Baby, KöYLüGüZeLi, MuHTaRıN-KıZı, ZaMBaK-KoKuSu, GüL-GüZeLi, Cindy, Ema

  KaTiL-KıZ, RaHiBe-TeReSa, KraLiÇe, JaPoN-KıZ, eCcE, KüL-KeDiSi, BeYaZzMeLeK, CaNPaRe, SüPüRGeSiZ-CaDı

  Evet Umarum Yukardaki Kız ( Bayan ) NickLerini ( Rumuz ) larını beğenmişsinizdir Umarım 🙂 BuNlar Bir kerede bakılınca Göze çarpaCak En TatLı ve Hoş Bayan Nickleri Nerden mi Biliyorum 🙂 ? Çünkü Ben Bir Erkeğim 😀 ve Gözüme Çarpabilcek Nickleri Sizlere Yazdım :)Tabii İnsana Göre Değişir Ama Bu Nickler gerçekten Hoş ve Göze çarpacak Bir o Kadar da Sevimli Nickler. Eee Bayan Nickleri’ni Yaptık Erkekler Boşmu Kalcak 🙂 Tabiikide Hayırr Eşitlik Söz Konusu Olduğu içim Şimdi Sıra Biz Erkeklerin Nicklerine Geldi 🙂 Burası Bir Sohbet Sitesi Olduğu için Buraya Bilgi paylaşım merkezi Olarak Kullanmak Sohbet Adına Bişiler Yazmak ve Sohbet Konusu Hakkında Sohbet Sitesinde Bunları yazmamış Bence takdire Şayan Bir Sunumdur Umarım Bu Sunumlarımızı Sohbet44.Com Ailesi Olarak beğenirsiniz 🙂

  Chat Sohbet
  Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet
  Chat Sohbet
  Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

  Erkek ( Bay ) Nickleri Erkek ( Bay ) Rumuzları ;

  TeRMiNaTöR, KeDiYe_KaFa_AtAN_PiSkOpAt_FaRe, CipSimDeN_TaSo_ÇıkTı, KiLLa, Shakur, SoN-iMPaRaToR

  CaRiZMaTiK_GeNç, GoLdeNBoY, TaTLıÇoCuK, SüPeRMaN, BaTMaN, Spiderman, UkALa-ÇoCuK, PridE, PaTRoN

  Shadow, KaRTaL_BaKıŞLı, Survivor, Nasty_BoY, B-Boy, BreaKDaNCe, RaPpEr_MaN, TürkiShBoY, SoldieR, Cips

  AliCaN, SemPaTiK_AdAm, ADaM_GiBi_AdAm, YaKıŞıKLı_RoMaNTiK, RoMaNTiK_SerSeri, SeViYeLi_TüRK, Cage

  TüRK_AsKeRi, PoLiCeMaN, DaRDaNeL-ToN, NeSCaFe, aŞk-MaHKuMu, uÇaN-FaRe, HaCı_ŞaKiR, GhoStMaN

  CaRiZmA, RoBoCoP, uÇuK_KaÇık, aŞKıN_DeLiSi, DeLy, SpOrCu_GenÇ, CmYLmZ, AkıLLı_PcKoPaT, ZiRDeLi

  SüPeR_DeDe, OldMaN, HaCI_MuRoO, AsLaN-PeNÇeSi, UzMaN, ProFeSsionaL, aŞk_FaKiRi, AvaRe_DeLikaNLı

  DaNsÇı_ÇoCuk, MuHTaR_EmCe, HoRoZ_NuRi, YoLLaRıN-uSTaSı, Brad_pitt, ToM_Cruise, BoKSöR, HunTeR

  BaBa_AdAm, HarBi_GeNç, UsLaNMaZ-Aşık, EfSaNe, GiZLi_TüRk, KaÇaK, oLdScooL, XzibiT, YaMaZaKi, TaNGo

  Chat Sohbet
  Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet
  Chat Sohbet
  Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

 • Sohbet
 • Bedava Sohbet

  İşte Bunlarda Biz Erkeklerin En popüLer Sohbet Nickleri 🙂 Artık Burdan Bakarak Sevdiğiniz Sohbet Nicklerini Alabilirsiniz 🙂 Korkmayın ücretsiz Bedava Veriyoruz SohbetARA.Com Sitesinin Sizlere Sohbet Amacı ile Kurulmuş Nacizade Bir Servisidir 😀 Umarum yukarıdaki Sohbet Nicklerini beğenirsiniz, Eğer Beğenmezseniz yardım kanalından veya Aşağıdaki Yorum Kısmına Yorumlarınızı Yazınız Bakalım Kim hangi Erkek Veya Bayan Nickleri’ni Sevdi 🙂 Eee Tabiiki Sohbet Sitesinede Böyle Sohbet ile ilgili şeyler Yazmak Eminimki Sizleride Mutlu Etmiştir. Amacımız Türkiyede Sohbet Platformunu En İyi Şekilde Sizlere Sunar iken Sizleride Bilgilendirmek Ve yardım paylaşım içinde Bu faaliyeti Sürdürmek Bizim Asıl Hedefimizdir. Bilgi Paylaşım ve Sohbet Sitemiz Sizlerle Herzaman Daha Güçlü Ve Tek Olacaktır Çünki Sizlerde Bizim için teksiniz Haydi ras gele 🙂 iyi SohbetLer.


  Facebook Profilinde Paylaş
  Ekleyen by :
  Yorumlar : Yorum Yok
  Etiketler : , , , ,


  Değerli Yorumcumuz;
  Yaptığınız yorumun, yazı ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Yorumların varlık sebebi, “fikir alışverişi” başka birşey değildir.

  - Her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte,
  - Hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren,
  - Türkçe imla kurallarına uymayan yorumları yayınlayamıyoruz.
  - Kriterlere uygun yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz.  siz de yorum yazın.


 • Kategoriler
 • SOHBETE GİRİŞ

  Sohbete BağLan http://www.nazlicafem.net/


  nazlicafem.nets
  Dış Bağlantılar: Sohbet | Bedava Sohbet
  kedinin gözlerinden,aslanın pençesinden, erkeğin kalleşinden , kadının kahpesinden, dostumun nefretinden oldum olası korkarımm..
  sohbet

  Mirc indir Gibi Aramalarda İlk Sayfalarda Öncülük Etmektedir.

  Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :) Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet Her Sevmekte Sevilmek Kadar ßir Acının Yara Bandıdır ßy Kara_Murat :)
  Değer Verdiğin İnsanların Verdiğin Değere Layık Olmadıklarını Anlarsan,Sen Üzülme Bırak Layık Olmadıkları İçin Onlar UTANSIN,,((¯`»¦«´¯)) Kara_Murat ((¯`»¦«´¯)).....!
  Bedava Sohbet Bedava Sohbet Bedava Sohbet

  Sohbet,Chat,Odalari

  Sohbet Chat Sohbet Odaları

  Sohbet Chat

  seviyeli sohbet

  Bedava Sohbet Sohbet Odaları !!!...Sustum Gözyaşlarım Konuşsun...!!! ßy Kara_Murat :) Sohbet Chat Odaları http://www.Nazlicafem.Net hoş geldiniz :)
  Özlüyorum SENİ kanadı kırık kuşun uçmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ doğacak çocuğunu bekleyen annenin özlemi gibi. Özlüyorum SENİ sakat kalmış bir çocuğu yürümeyi koşmayı özlediği gibi. Özlüyorum SENİ gecenin ardından gün doğuşunu bekler gibi. Özlüyorum SENİ toprağı kurumuş susuz kalmış fidanın suyu özlediği gibi. Özlüyorum SENİ Özlüyorum SENİ i seninle olmayı özlediğim gibi.»-(¯`v´¯)-» (Kara_Murat) »-(¯`v´¯)-» :)
  skype ile iletişim : muzaffercanpolat@hotmail.com :) http://wWw.Nazlicafe.Net/sohbet.php
  Türkiyenin en güvenilir ve en kaliteli sohbet programı "Nazlicafem Script" dir. Nazlicafem Script sohbet programını ücretsiz olarak bilgisayariniza yükleyin ardından kurulum işlemini yaparak sohbet odalarımıza bağlanabilirsiniz, Sizlere Sohbet odalarımız içersinde onlarca kişiyle tanışma fırsatma sunuyoruz! Yeni yeni dostluklar, Arkadaşlıklar, Aşklar herşey burada.. Eğlencenin ve Sohbetin yeni Adresi.!